zamosc.tv

Bardzo lubelski TOUR SALON

dodano: 23.02.2017

Tak dużej i wielostronnej prezentacji targowej nasz region nie miał od wielu lat. Lubelskie zdominowało tegoroczne Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON w Poznaniu (17-19 lutego), na których było regionem partnerskim.

Rekordowe pod względem powierzchni stoisko (ponad 140 mkw.) wypełniła prezentacja turystycznych atrakcji całego regionu, ze szczególnym akcentem na turystykę aktywną - rowerową i kajakową oraz turystykę kulturową, która w jubileuszowym roku 700-lecia miasta Lublina będzie się koncentrować w znacznej mierze w stolicy województwa. Te i inne tematy były widoczne zarówno na ścianach stoiska, jak i na wielkoformatowych fotogramach, eksponowanych na wystawach towarzyszących TOUR SALONOWI: Targach Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych BOATEX, Targach Wędkarskich RYBOMANIA, Targach Myśliwskich i Strzeleckich KNIEJE.
Kulinaria, konkursy, pokazy
Targowi goście już w chwili oficjalnego otwarcia, zostali mile zaskoczeni pralinkami z promocyjnym logotypem regionu: Lubelskie. Smakuj życie! Słodki poczęstunek przygotował mistrz Tomasz Machoń z Cukierni Staropolska. Lubelskie praliny, obok innych regionalnych produktów tradycyjnych, pojawiły się też w menu targowego bankietu. A na naszym stoisku, przez trzy targowe dni, odbywały się kulinarne pokazy w wykonaniu Agnieszki Filiks, szefowej kuchni Restauracji Siwy Dym w Celejowie. Goście stoiska mogli zobaczyć przygotowanie, a później spróbować specjałów regionalnej kuchni, m.in. pierogów lubelskich z kaszą i twarogiem, czy też kaczki po zamojsku w sosie borowikowym.
Obok pokazów kulinarnych, wielkie zainteresowanie budziły codzienne konkursy wiedzy o regionie, premiowane zestawami upominków i wydawnictw promocyjnych, ale także bardziej cennymi nagrodami, jak np. pięć weekendowych pobytów na Roztoczu z wycieczką do Lwowa (ufundowanych przez LOT Roztocze i BT Quand), trzy weekendowe pobyty w Zamościu ze zwiedzaniem miasta w towarzystwie przewodnika (ufundowane przez UM Zamość i zamojskich hotelarzy), dwa pobyty w Okunince nad J. Białym (ufundowane przez LOT Polesie Lubelskie i BT Astur), pobyt w gospodarstwie agroturystycznym  w Kotlinie Hrubieszowskiej (ufundowany przez LOT Gotania), vouchery na spływy kajakowe po Bugu (ufundowane przez PTTK Włodawa oraz Kajaki 4U) oraz rodzinne wejściówki do Poleskiego Parku Narodowego i Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.
Przedstawiciele dęblińskiego muzeum zainstalowali na stoisku symulator lotów szkolnego samolotu Iskra, w którym każdy chętny mógł popróbować sił w pilotażu i otrzymać specjalny certyfikat odbycia próby. O dodatkową atrakcję na stoisku zadbali też pracownicy Muzeum Wsi Lubelskiej, prowadząc warsztaty wycinanki strzyżewickiej dla dzieci. Najmłodszych, ale i całe rodziny odwiedzające lubelskie stoisko witali sympatyczny stwór Mordol z Parku Rozrywki Magiczne Ogrody koło Janowca oraz Sztuk-Mistrz iluzjonista z Lublina. Wielu z gości zakładało też specjalne sferyczne okulary, aby obejrzeć aktywne panoramy, ukazujące najpiękniejsze miejsca i pejzaże regionu, a po prezentacji mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie na tle najbardziej ulubionej panoramy.
Poza tłumami targowych gości, regionalne stoisko przyciągało dziennikarzy ogólnopolskich, lokalnych i branżowych mediów, m.in. TVP 3 Poznań, Polskiego Radia Poznań, Rzeczpospolitej, Wiadomości Turystycznych.
Nasi partnerzy
Dodatkowym atutem promocji Lubelskiego w Poznaniu był trzydniowy blok prezentacji i warsztatów, które prowadzili m.in. przedstawiciele turystycznej branży z wielu atrakcyjnych miejsc regionu. Oni też wsparli specjalistów z Departamentu Promocji i Turystyki UMWL w obsłudze targowego stoiska. Wśród licznego grona partnerów wspomagających targową promocję regionu znaleźli się reprezentanci: UM Lublin, UM Zamość, Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Lokalnych Organizacji Turystycznych - „Kraina Lessowych Wąwozów", „Roztocze", „Zamość i Roztocze", „Gotania", Starostwa Powiatowego Włodawa, PTTK Włodawa, Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej i Kulturalnej, Chełmskiego Ośrodka Informacji Turystycznej, Zamojskiego Ośrodka Informacji Turystycznej i Historycznej, Poleskiego Parku Narodowego, Roztoczańskiego Parku Narodowego, Muzeum Wsi Lubelskiej, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Rodzinnego Parku Rozrywki „Magiczne Ogrody".
Targowe trofea
Lubelskie okazało się bezkonkurencyjne pod względem aranżacji stoiska i formy targowej promocji za co wicemarszałek Krzysztof Grabczuk odebrał nagrodę „Acanthus Aureus", przyznaną przez Międzynarodowe Targi Poznańskie.
 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz