zamosc.tv

Dzień Wagarowicza

dodano: 21 marca 2017, źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

Dzień 21 marca – data rozpoczęcia się kalendarzowej Wiosny obchodzona jest corocznie przez młodzież szkolną jako "Dzień Wagarowicza". Sprzyjająca wiosenna atmosfera i brak zajęć w wielu placówkach szkolnych może zachęcać młodzież do złego wykorzystania wolnego czasu. Tradycyjnie, jak co roku policjanci skupią szczególną uwagę na kontroli miejsc gromadzenia się młodzieży w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem.

Jak pokazuje doświadczenie z ubiegłych lat, młodzi ludzie tego dnia są częściej narażeni na czyhające na nich niebezpieczeństwa i częściej popadają w konflikty z prawem. Wiosenna pogoda i związane z tym grupowe wyjścia poza teren szkoły, mogą przyczyniać się do niewłaściwych zachowań. Gromadzenie się w parkach, skwerach, centrach handlowych może popychać do wielu negatywnych zachowań: spożywania alkoholu, dystrybucji narkotyków, aktów wandalizmu, kradzieży,  żebractwa, a nawet ucieczek z domów.
Właśnie dlatego funkcjonariusze w całym regionie  będą zwracać szczególną  uwagę na kontrole miejsc gromadzenia się młodzieży w celu wyeliminowania zachowań niezgodnych z prawem. Młodzież może liczyć się z częstymi kontrolami na ulicach przez napotkane patrole.
Policjanci sprawdzą miejsca gromadzenia się młodzieży, takie jak parki, skwery i centra handlowe, będą kontrolowali stan trzeźwości napotkanych grup młodych ludzi, w przypadkach podejrzenia, że mogli oni spożywać alkohol. Mundurowi kontrolować będę również placówki handlowe i sprawdzać, czy nie jest tam sprzedawany alkohol nieletnim.
 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz