zamosc.tv

Weekendowe zwiedzanie Majdanka i muzeum w Bełżcu

dodano: 18 maja 2017

Kuratorskie zwiedzanie wystawy „Więźniowie Majdanka”, spacery z przewodnikiem po ekspozycjach muzealnych na Majdanku i w Muzeum – Miejscu Pamięci w Bełżcu oraz wykłady poświęcone dziejom obozów „Aktion Reinhardt”. Do udziału w tych wydarzeniach Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza w najbliższy weekend.

19 maja, w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, zwiedzający Muzeum na Majdanku będą mieli okazję obejrzeć wystawę historyczną „Więźniowie Majdanka” w towarzystwie autora jej scenariusza Krzysztofa Banacha. Oprowadzanie kuratorskie rozpocznie się o godzinie 10.00 w baraku nr 62.
20 maja, kiedy organizowana jest Noc Muzeów, z oferty muzeów na Majdanku i w Bełżcu będzie można skorzystać jeszcze przed południem. Spacery po terenie dawnego niemieckiego obozu KL Lublin rozpoczną się o godzinie 11.00 i 12.00. Historię byłego niemieckiego obozu zagłady w Bełżcu będzie można poznać podczas zwiedzania terenu upamiętnienia i wystawy (początek o godzinie 10.00 i 14.00), a także wykładów „Obóz zagłady w Bełżcu widziany oczami świadków historii. Relacje ocalałych i mieszkańców Bełżca” oraz „Zagłada Żydów w Generalnym Gubernatorstwie. Obozy ‘Aktion Reinhardt’” (początek odpowiednio o godzinie 11.00 i 13.00).
Liczba miejsc na sobotnie wydarzenia jest ograniczona i obowiązuje na nie rezerwacja – szczegóły na www.majdanek.eu. Wstęp bezpłatny.

Agnieszka Kowalczyk-Nowak
Rzecznik prasowy
 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz