zamosc.tv

Jarmark Jagielloński

dodano: 11 sierpnia 2017, źródło: www.lubelskie.pl

Od 12 do 15 sierpnia zapraszamy na Jarmark Jagielloński. Na przybyłych czekać będzie wiele atrakcji. Warsztaty robienia pisanek, pająków czy serów kwasowych, nauka tańca, koncerty polskich i zagranicznych gwiazd oraz tradycyjnie kilkudziesięciu wystawców na jarmarku. Zapraszamy!

W tym roku motywem przewodnim będzie pisankarstwo. Wystawcy zaprezentują pisanki z różnych regionów Ukrainy pochodzące ze zbiorów Narodowego Centrum Kultury Ludowej „Muzeum Iwana Honczara”, czy inspiracje pisanką i jej symboliką Darii Alioshkiny ukazane w niezwykłych wycinankach.
Dla fanów muzyki również nie zabraknie atrakcji.  Specjalnym wydarzeniem będzie koncert, w którym spotkają się wybitni artyści polskiej sceny muzycznej z mistrzami muzyki tradycyjnej. Wystąpią między innymi Kayah i Teresa Mirga z zespołem Kałe Bała, Michał Urbaniak i Kapela Romana Wojciechowskiego, Antoni „Ziut” Gralak i Orkiestra Dęta ze Zdziłowic, Włodek Pawlik i Janina Chmiel z Kapelą Butrynów. Pojawi się także legendarna rumuńskia grupa Taraf de Haïdouks, której muzyka, oparta przede wszystkim na brzmieniu akordeonów, cymbałów i skrzypiec, porywa do tańca. Odbędzie się również koncert zespołu Radio Cos z Hiszpanii wykonującego muzykę galicyjską.
Podczas Jarmarku odbędą się uwielbiane przez wszystkich nocne potańcówki, na których zagrają m.in. Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego, Kapela Jana Fokta, Chłopcy z Nowoszyszek, Wędrowiec czy Kapela Lipców z Wygnanowa.
 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz