zamosc.tv

Chatka Blues Festival

dodano: 01 wrzesnia 2017

W dniach 6 – 7 października w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”, w Lublinie odbędzie się 8 edycja jednego z najciekawszych festiwali bluesowych we wschodniej Polsce.

„Chatka Blues Festival” bo o nim mowa, jest wydarzeniem wyjątkowym, które na stałe zapisało się w oficjalnym kalendarzu imprez kulturalnych organizowanych w Mieście Inspiracji.

O FESTIWALU
Chatka Blues Festival to jeden z najciekawszych bluesowych festiwali we wschodniej Polsce i święto bluesa w Lublinie. Wydarzenie odbywa się od 2010 roku w ACK UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie. Festiwal ma już swoją renomę i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mediów,  fanów bluesa, nie tylko z Lublina i okolic, ale także dalszych zakątków Polski.
Festiwal prezentuje różne odcienie bluesa, zarówno akustycznego jak i elektrycznego. Imprezę charakteryzuje wysoki poziom artystyczny i organizacyjny oraz wyjątkowa atmosfera, którą tworzą artyści wspólnie z widownią, w kultowym miejscu jakim jest sala widowiskowa „Chatki Żaka”.
ORGANIZATORZY
Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Absolwentów UMCS we współpracy z Uniwersytetem Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie w Lublinie. Producentem technicznym festiwalu jest ACK UMCS „Chatka Żaka”. Pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym festiwalu jest Adam Bartoś.
Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.
PROGRAM CHATKA BLUES FESTIVAL 2017
8. edycja festiwalu Chatka Blues Festival odbędzie się w dniach 6-7 października 2017 r., w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie.
Podobnie jak w latach ubiegłych do Lublina zawitają wspaniali artyści bluesowi w tym zagraniczne gwiazdy: Demian Band (Argentyna/Hiszpania) oraz Monkey Junk (Kanada).
W kultowej Sali Widowiskowej „Chatki Żaka” odbędzie się 6 koncertów, w trakcie których miłośnicy bluesa będą mogli  posłuchać muzyki w najlepszym wydaniu.  Program 8. edycji CHBF to zestawienie różnych odmian bluesa i jednocześnie połączenie tradycji z nowoczesnością w ramach tego gatunku.
Tegoroczną edycję Chatka Blues Festival zainauguruje doskonale znana bluesowej publiczności grupa Green Grass, działająca  na polskiej scenie od 1991 roku. Zespół sięga do najlepszych tradycji bluesa i rock’n’rolla. Następnie specjalny koncert dla lubelskiej publiczności zagra Maciej Lipina, który wykona utwory z repertuaru grupy Dżem. Muzykowi, który był odtwórcą roli Ryśka Riedla w spektaklu „SKAZANY NA BLUESA” towarzyszyć będą muzycy Teatru Śląskiego.
Na zakończenie pierwszego dnia festiwalu wystąpi pierwsza gwiazda zagraniczna, czyli Demian Band. To argentyńsko-hiszpańskie trio gra energetycznego bluesa i rocka. Zespół z pewnością dostarczy wielu doskonałych wrażeń muzycznych i porwie publikę do zabawy.
Drugi dzień CHBF 2017 rozpocznie się od koncertu bluesowej supergrupy – Czarny Pies. Jest to jedyne w swoim rodzaju przedsięwzięcie muzyczne, w którym udział biorą największe indywidualności polskiego bluesa, jazzu i rocka. Każdy ich koncert to niepowtarzalny program, w którym liczą się dźwięki, emocje i nastrój chwili.
Kolejnym wykonawcą będzie Jan Gałach Band – zespół który stał się objawieniem polskiej sceny bluesowej ale umiejętnie manewruje wokół rocka, country, fusion czy folku i nie daje się zamknąć w jednym gatunku.
Zwieńczeniem festiwalu będzie koncert kanadyjskiej gwiazdy – Monkey Junk. To bluesowe trio ma na swoim koncie sześć płyt oraz wiele prestiżowych nagród i wyróżnień muzycznych w tym statuetkę “Juno”, czyli kanadyjski odpowiednik nagrody Grammy. Zespół określa swoją muzykę jako “swamp R&B, soul boogie i pościelowy funk”.
Poniżej prezentujemy pełny program festiwalu oraz gwiazdy tegorocznej 8. edycji Chatka Blues Festival2017!
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM KONCERTÓW
6.10.2017 (piątek) g. 20:00  – Sala Widowiskowa ACK UMCS „Chatka Żaka”
* Green Grass
* Maciej Lipina ( utwory ze spektaklu Skazany na Bluesa)
* Demian Band (Argentyna/Hiszpania)
7.10.2017 (sobota) g. 20:00 – Sala Widowiskowa ACK Chatka Żaka
* Czarny Pies
* Jan Gałach Band  
* Monkey Junk (Kanada)
POPRZEDNIE EDYCJE
Do tej pory, na festiwalowej scenie Chatki Żaka, wystąpiło wielu znakomitych wykonawców z Polski i zagranicy. Wśród nich swój talent zaprezentowali.: Carlos Johnson (USA), Latvian Blues Band (Latvia), Alvon Johnson Band (USA), Wanda Johnson (USA), Earl Thomas (USA), A Contra Blues (Hiszpania), Kasa Chorych, Cotton Wing, Piotr Nalepa Breakout Tour,  Boogie Boys, Hoo Doo Band, Schau Pau Acoustic Blues, JJ Band , Gienek Loska Band, Harmonijkowy Atak, Bogdan Szweda & Easy Rider, Highway, Adam Blues Band, Hard Times, Szulerzy, Osły, The River, Nocna Zmiana Bluesa, Kraków Street Band, Łukasz Jemioła Trio, Luber & Szuła, Przytuła i Kruk, Magda Piskorczyk, Romek Puchowski, Karolina Cygonek, Jędrzej Kubiak, Marek Wojtowicz, Arek Zawiliński.
BILETY
Przedsprzedaż biletów na koncerty w promocyjnych cenach odbywa się wyłącznie za pośrednictwem serwisu eBilet.pl w terminie od 5 sierpnia do 20 września 2017 r. Bilety z platformy eBilet można także zakupić w sieci Empik na terenie całego kraju.
Bilety można będzie zakupić również stacjonarnie, w kasie Akademickiego Centrum Kultury „Chatka Żaka” w trakcie festiwalu (6-7 października).
Cennik biletów na Chatka Blues Festival 2017:
* ulgowy jednodniowy – 30 zł w przedsprzedaży online | 40 zł (Rock Bar oraz w dniu koncertu)
* ulgowy dwudniowy (karnet) – 40 zł w przedsprzedaży online | 50 zł (Rock Bar oraz w dniu koncertu)
* normalny jednodniowy - 40 zł w przedsprzedaży online | 50 zł (Rock Bar oraz w dniu koncertu)
* normalny dwudniowy (karnet) – 60 zł w przedsprzedaży online | 70zł (Rock Bar oraz w dniu koncertu)
LOKALIZACJA:
Od samego początku festiwal organizowany jest w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” – w kultowej, Sali Widowiskowej, której historia sięga 50 lat. Od dekad „Chatka Żaka” jest miejscem kulturotwórczym, z którym związani byli artyści, dziś grający na największych scenach teatralnych i muzycznych Polski i Europy. To miejsce skupiające środowisko kultury alternatywnej, wolnego słowa, ważkich wydarzeń o charakterze artystycznym i społecznym. Budynek „Chatki Żaka” kryje w sobie wiele historii – tu wychowały się pokolenia studentów UMCS, na darmowej zupie i w artystycznej atmosferze. Od siedmiu lat jest także lubelską kolebką bluesa, który ma swoje święto w Lublinie na początku października.
INFORMACJE
Więcej informacji o wydarzeniu „Chatka Blues Festival” znajduje się na stronie: http://chatkablues.pl/ oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/chatkablues
 

 

 

Katarzyna Szkuat


Fundacja Absolwentów UMCS

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz