Po co premier leci do Indii i Wietnamu?
dodano: 05.09.2010Premier Donald Tusk jedzie razem z żoną na pięć dni do Indii i Wietnamu. Celem wizyty - według rządu - jest zachęcenie azjatyckich przedsiębiorców do inwestowania w Polsce. Premier spotka się też z najwyższymi przedstawicielami władzy obu krajów.
Najpierw premier poleci do Indii. To pierwsza od siedmiu lat wizyta szefa polskiego rządu w tym kraju. Tusk ma rozmawiać o współpracy gospodarczej obu krajów. Szef rządu weźmie też udział w Polsko-Indyjskim Forum Inwestycyjnym w Bangalore i spotka się z przedstawicielami czołowych indyjskich firm. Strona indyjska nadała wizycie charakter państwowy, co jest wyrazem dużego znaczenia, jakie władze Indii do niej przywiązują. W poniedziałek premier otworzy Polsko-Indyjskie Forum Inwestycyjne. W czasie obrad przedstawione zostaną możliwości inwestycyjne w Polsce oraz oferty województwa małopolskiego i Łodzi. Spotkania z najważniejszymi politykami. We wtorek premier spotka się z najważniejszymi osobami indyjskiej sceny politycznej: prezydent Pratibhą Patil, wiceprezydentem i przewodniczącym Rajya Sabha (izby wyższej parlamentu) Mohammadem Hamidem Ansarim, ministrem spraw zagranicznych Somanahallim Mallaiahem Kriszną i szefową Indyjskiego Kongresu Narodowego Sonią Gandhi. Rozmowy będą dotyczyły możliwości rozwoju współpracy inwestycyjnej oraz gospodarczej. Poruszona zostanie też kwestia współpracy w dziedzinie kultury i edukacji, kwestie europejskie oraz problematyka walki z terroryzmem. Szef rządu spotka się też z przedstawicielami czołowych indyjskich firm.
Aktualności
więcej-
Oszustwo na domek w Zakopanem
- Jechał ciągnikiem bez świateł i wykonywał niebezpieczne manewry. Miał niemal 3 promile alkoholu w organizmie
- Czołówka w Korytkowie Dużym
- Rekrutacja do 3 Zamojskiego batalionu zmechanizowanego
- II kwartał 2026 roku – mniej przypadków niezgłoszonej na granicy gotówki
- „Z młodej piersi się wyrwało…” – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, upamiętniające 82.rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
- Wakacyjne pokazy musztry
- Obywatel Ukrainy za kradzieże został wydalony z Polski
Komentowane Aktualności
- Charytatywny koncert na Rynku Wielkim. Wszyscy gramy dla Dominiki (3)
- Komunikat - utrudnienia w parkowaniu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Zamościu (2)
- Ulica Literacka 2026 (1)
- Obywatel Uzbekistanu za organizowanie nielegalnej migracji został wydalony z Polski (1)
- Ulica Literacka 2026 (1)
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXIX sesja Rady Miasta Zamość (528)
- Potrącenie seniorki na pasach (2)
- Pięć osób w szpitalu (7)
- Pijany kierowca audi doprowadził do czołowego zderzenia w Jatutowie. Miał ponad 2 promile (1)
- Zderzenie mercedesa z volvo na Lipskiej (1)
- Dziękuję i życzę (1686)
- Święto Policji w Zamościu (3)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
W schronisku powstanie nowy pawilon dla psów
dodano: 22.07.2026Pieskie życie zmieni się na lepsze. W schronisku powstanie nowy pawilon Plac budowy jest już przygotowany: stary budynek został wyburzony, a teren wyrównany. Dziś (20 lipca) został ogłoszony przetarg, który ma wyłonić wykonawcę dokumentacji projektowej i budowy nowiutkiego, komfortowego budynku dla psów z zamojskiego schroniska.
Zobacz materiałNa Sadowej będzie bezpieczniej
dodano: 12.07.2026Dzięki 120 tys. zł dofinansowania z rządowego programu za nieco ponad 150 tys. zł przy ulicy Sadowej w Zamościu powstanie aktywne przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów.
Zobacz materiałPolicyjny pościg za nastolatkami bez uprawnień na crossach na DW-846
dodano: 13.07.2026Dwaj nastolatkowie w wieku 12 i 14-lat jadący crossami po drodze wojewódzkiej numer 846 zostali zatrzymani po policyjnym pościgu. Jak się okazało oba pojazdy były niezarejestrowane, nie posiadają ubezpieczenia OC, a nastolatkowie nie posiadają uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich. Apelujemy o rozsądek zarówno do młodzieży jak i ich opiekunów.
Zobacz materiałNowa prognoza emerytury już na eZUS
dodano: 30.06.2026Każdy ubezpieczony może już sprawdzić przez internet, jaki kapitał zgromadził na emeryturę w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. W ostatni weekend czerwca instytucja zakończyła coroczną akcję udostępniania klientom informacji o stanie ich kont.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)