zamosc.tv

Nadmierna prędkość przyczyną wypadków

dodano: 04 lutego 2011

Fatalne warunki drogowe w połączeniu z z nadmierną prędkością to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych do jakich dochodzi zimą. Tylko w ostatnich dwóch dniach zamojska drogówka odnotowała dwa wypadki drogowe i kilkanaście kolizji. Wczoraj w Złojcu 21-latek nie zapanował nad peugeotem i wjechał do rowu. Podobnie 19-latka z Komarowa, która przedwczoraj w Komarowie wyprzedzając, potrąciła pieszą i zjechała do przydrożnego rowu. Apelujemy o rozważną i ostrożną jazdę!  

Opady śniegu, marznącego deszczu i minusowe temperatury sprawiają, że jazda samochodem wymaga od kierowców szczególnej ostrożności. Niestety jak dowodzą policyjne statystyki, nie wszyscy kierowcy radzą sobie zimową porą z jazdą samochodem.
Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze w połączeniu z brakiem wyobraźni kierujących to prawdopodobne przyczyny wypadków do których doszło w Złojcu i Komarowie. Wczoraj około godziny 21.30, 21-letni mieszkaniec gm. Szczebrzeszyn, jadąc przez Złojec na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad peugeotem, zjechał na przeciwny pas ruchu a następnie do rowu. W wypadku ucierpiała pasażerka, 15-letnia mieszkanka gm. Sułów. Dziewczyna z urazem głowy przewieziona została do szpitala. Kierowca był trzeźwy.
Nadmierna prędkość to również przyczyna wypadku do jakiego doszło przedwczoraj w Komarowie. 19-letnia mieszkanka Komarowa, kierując volkswagenem podczas wyprzedzania pieszej idącej nieprawidłową stroną jezdni, potrąciła ją, a następnie zjechała do przydrożnego rowu. 38-letnia piesza z gm. Komarów doznała urazu nogi. Jak się okazało 19-latka kierująca volkswagenem, nie posiadała prawa jazdy. Jak tłumaczyła policjantom w połowie stycznia tego roku zdała egzamin, ale nie zdążyła jeszcze odebrać dokumentu uprawniającego ją do kierowania pojazdami.
Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przypominamy, że nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Na drogach, szczególnie o tej porze roku jest ślisko i niebezpiecznie. W wielu miejscach zalega spora warstwa śniegu i pośniegowego błota. W takich warunkach o wypadek bądź kolizję nietrudno. Dlatego też policjanci apelują o rozważną i ostrożną jazdę!
nadkom. Joanna Kopeć
oficer prasowy KMP w Zamościu

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz