zamosc.tv

Kandydaci do Senatu środowiska Samoobrony z list Polskiej Partii Pracy – Sierpień'80 w Województwie Lubelskim

dodano: 02 wrzesnia 2011

Okręg nr 19 Ziemia Zamojska
Prawda - Praca - Polska

Anna Rękas (40 l.), dziennikarka, koordynator pracy artystycznej Teatru Muzycznego w Lublinie, mężatka, pięcioro dzieci. Członek władz wojewódzkich Samoobrony RP, a obecnie członkini Samoobrony Patriotycznej i przewodnicząca komisji zakładowej WZZ SIERPIEŃ’80 w Teatrze Muzycznym.
Pod koniec lat 80-tych działała w nielegalnej wówczas Konfederacji Polski Niepodległej, następnie angażowała się w odrodzenie niezależnego ruchu strzeleckiego, zajmującego się patriotycznym wychowaniem młodzieży. Była redaktor naczelną miesięcznika informacyjnego „Lubelskie Co Gdzie Kiedy”, korespondentką prasy ogólnopolskiej (w tym „Naszego Dziennika”, „Zielonego Sztandaru i „Myśli Polskiej”.
Jako pracownik czołowej w regionie jednostki kultury chciałaby odrodzenia i wsparcia mniejszych, lokalnych ośrodków kultury, grup i zespołów dbających o zachowanie tradycji i wartości narodowych, których aktywność ma też ogromne znaczenie wychowawcze. Anna Rękas w swojej działalności społecznej i publicystycznej zajmuje się problematyką obszarów wiejskich, dlatego za priorytet uważa walkę z wykluczeniem ekonomicznym mieszkańców wsi i małych miasteczek, a także tworzenie mechanizmów obrony drobnych producentów rolnych, w tym rodzinnych gospodarstw nastawionych na produkcję ekologiczną.
Okręg 15 Świdnik – Kraśnik – Janów Lubelski – Łęczna – Bychawa
Gospodarką z ludzką twarzą!
Joanna Szadura (57 l.) handlowiec, prowadzi rodzinną firmę Polski Sklep ORLIK (niegdyś jako cała sieć bliskich klientowi sąsiedzkich placówek handlowych). W latach 200-2006r. była radną powiatu lubelskiego (ziemskiego) i wiceprzewodniczącą tejże rady, wybraną z listy Samoobrony, była także kandydatką na funkcję wójta gminy Głusk w 2002r. Jest mężatką, ma dwoje dzieci i troje wnucząt.
Kandyduje do Senatu RP jako przedstawicielka środowiska drobnego kapitału – handlu i usług, zwłaszcza z terenów wiejskich i małomiasteczkowych, a także całej sfery okołorolniczej. - Spadek dochodów mieszkańców Lubelszczyzny jest szczególnie dotkliwy w mniejszych ośrodkach. Jako handlowiec obserwowuję jak zwłaszcza ludzie starsi muszą odmawiać sobie czasem nawet towarów pierwszej potrzeby. Rosnąca drożyzna i brak perspektyw zdobycia i utrzymania stałej, godnej pracy to główne problemy społeczne, którym chciałabym się przeciwstawiać jako senator – deklaruje Joanna Szadura.
Joanna Szadura startuje w wyborach z ramienia Komitetu Wyborczego Polska Partia Pracy SIERPIEŃ'80 jako członkini Samoobrony Patriotycznej.
Okręg nr 14 Puławy – Lubartów – Ryki – Opole Lubelskie – Łuków
Prawo i samorządność
Leszek Barwiński, przedsiębiorca, przewodniczący Rady Krajowej Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych, niegdyś jeden z założycieli Samoobrony na Lubelszczyźnie, radny i b. przewodniczący Rady Gminy Markuszów, były zastępca dyrektora Kancelarii Sejmiku Województwa Lubelskiego. Odznaczony odznaką honorową Zasłużony dla Rolnictwa. Jest żonaty, ma dwoje dzieci.
Razem z kierowanym przez siebie OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych walczy o o wyrównanie dopłat dla rolników w ramach Wspólnej Polityki Rolnej po 2013r., żąda także rzetelnego rozliczenia dotychczasowych wymiernych efektów przynależności Polski do Unii Europejskiej pod kątem rozwoju ekonomicznego, poziomu życia obywateli i dochodowości różnych działów gospodarki, a w szczególności rolnictwa. – Musimy się zastanowić, czy kryzys strefy euro nie każe nam zastanowić się nad poluzowaniem naszych związków UE – podkreśla przew. Barwiński.
Okręg nr 16 Lublin
Przedsiębiorczość i praca
Artur Jacek Gilewski (39 lat), żonaty, dwie córki. Prowadzi własną działalność gospodarczą, jest nauczycielem zawodu. Od 15 lat angażuje się w życie polityczne i społeczne na szczeblu lokalnym, będąc m.in., członkiem zarządu powiatu i radnym powiatowym IV kadencji. Byłem i jestem członkiem Samoobrony RP, a startując z Lublina, z którym jestem rodzinnie związany, realizuję także testament polityczny śp. Andrzeja Leppera, prawdziwego twórcy sojuszu wyborczego PPP – Samoobrona.
Pasjonuje mnie motoryzacja i wszystko, co z nią związane, w tym problemy infrastruktury drogowej, na Lubelszczyźnie szczególnie ubogiej i nieprzystającej do bieżących potrzeb. Wieloletnie zaległości łączą się ostatnio z zaniedbaniami ostatnich lat, zwłaszcza z chronicznym odkładaniem niezbędnych inwestycji. W Senacie chciałbym skupić się właśnie na walce o dodatkowe środki oraz o mechanizmy prawne ułatwiające budowę nowych połączeń drogowych i kolejowych zwiększających dostępność komunikacyjną Lublina.
– Do wszystkiego dochodziłem własnymi rękoma, zaczynając w przydomowym garażu, a dziś prowadząc z powodzeniem firmę dającą pracę innym. Stąd wiem jak ważna jest pomoc w pierwszym kroku zawodowym dla młodych ludzi – podkreśla kandydat Gilewski. – Chciałbym wspierać młodych lublinian w aktywizacji zawodowej, dlatego jeszcze w toku kampanii zaproponuję mieszkańcom formułę bezpłatnych szkoleń dla poszukujących pracy. Jestem przedsiębiorcą z Polskiej Partii Pracy, dlatego moim hasłem jest „Przedsiębiorczość i Praca”! – podkreśla Artur Gilewski.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz