zamosc.tv

Szerokopasmowe.lubelskie.pl

dodano: 13 maja 2014, źródło: www.lubelskie.pl

 Kilka dni temu ruszyły działania informacyjno-promocyjne projektu „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo lubelskie". Ten projekt to największe przedsięwzięcie teleinformatyczne w historii naszego województwa. Dzięki niemu już niebawem województwo zostanie oplecione systemem światłowodów o łącznej długości około 3 tys. km.

Sieć szerokopasmowa powstaje równolegle w 14 tzw. obszarach inwestycyjnych, gdzie zlokalizowane zostaną węzły. Na jej budowę samorządowi województwa udało się pozyskać gigantyczne dofinansowanie z Unii Europejskiej - 267 mln zł. Co ważne, światłowodowa sieć zapewni ultraszybki dostęp do internetu nie tylko miastom, ale również tym gminom, które z różnych względów do tej pory omijali komercyjni operatorzy.

Jeśli chodzi o kampanię promocyjną, pod adresem szerokopasmowe.lubelskie.pl uruchomiono już stronę internetową, newsletter oraz linki do fanpage'u projektu na portalu facebook. Kolejne działania zaplanowane są na koniec maja (po wyborach do Parlamentu Europejskiego). Ukażą się wówczas pierwsze reklamy w prasie oraz internecie, a TVP Lublin rozpocznie emisję audycji informacyjnych.
W kolejnych miesiącach kampanii, która potrwa do września przyszłego roku, przewidziano szereg działań, w tym m.in. 312 eventów (po jednym w każdej gminie), akcję billboardową i bannerową oraz działania z zakresu Public Relations.
Kampania jest skierowana do mieszkańców województwa lubelskiego, samorządów oraz wybranych firm. Jej celem jest dotarcie z przekazem przede wszystkim do osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym oraz potencjalnych tzw. „operatorów ostatniej mili". Jej motywem przewodnim jest hasło „Internet wszędzie dobry, ale w domu najlepszy".

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz