zamosc.tv

Poznaliśmy nowych Ambasadorów Województwa Lubelskiego

dodano: 25.04.2016

Tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego trafił w tym roku do prof. Wojciecha Załuski, Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa (IUNG) w Puławach oraz firmy POL-SKONE. Statuetki wręczyli członkowie Zarządu Województwa Lubelskiego. Uroczysta gala Ambasadora Województwa Lubelskiego odbyła się w Centrum Spotkania Kultur. Gwiazdą wieczoru był zespół De Mono.

Tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego w kategorii „Osoba" zdobył prof. zw. dr hab. n. med. Wojciech Załuska, dziekan II Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Anglojęzycznym,  czołowy twórca umiędzynarodowienia Uniwersytetu Medycznego oraz pomysłodawca wielu inicjatyw podnoszących atrakcyjność polskiej, a zarazem lubelskiej przestrzeni edukacyjnej. W październiku ub. roku uczelnia obchodziła uroczyście 20-lecie nauczania anglojęzycznego. Dziś na Uniwersytecie Medycznym studiuje 1200 zagranicznych studentów pochodzących z 53 krajów świata. Prof. dr hab. n. med. Wojciech Załuska jest także Ordynatorem Oddziału Nefrologii i Nadciśnienia Tętniczego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie.
Nominacje w kategorii „Osoba" zdobyli: Bohdan Zadura - poeta, prozaik, tłumacz, krytyk literacki, członek kolegium redakcyjnego kwartalnika „Akcent" i współpracownik miesięcznika „Literatura na świecie".  Jakub Piątek - MISTRZ I WICEMISTRZ POLSKI juniorów w motocrosie i cross-country. Obecnie zawodnik Orlen Team i uczestnik legendarnego rajdu Dakar. Adam Sikorski - historyk, kierowca rajdowy, poeta, dziennikarz radiowy i telewizyjny, związany najpierw z Radiem Lublin, a od wielu lat z lubelskim oddziałem TVP.
Ambasadorem Województwa Lubelskiego w kategorii „Instytucja" został Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa (IUNG) w Puławach. Państwowym instytut badawczy (PIB) ukierunkowany na problemy rozwoju zrównoważonego produkcji rolniczej i kształtowania środowiska rolniczego. Jego działalność przyczynia się do zwiększenia innowacyjności i konkurencyjności polskiego rolnictwa. Instytut dysponuje nowoczesną bazą laboratoryjną i zespołem wysokokwalifikowanych specjalistów, w tym Innowacyjno-Naukowym Centrum Badań Rolniczych. Jako państwowy instytut jest upoważniony do oceny i opiniowania wszystkich nawozów i substancji użyźniających wprowadzanych na krajowy rynek. IUNG prowadzi także wielokierunkową współpracę zagraniczną w ramach międzynarodowych projektów badawczych.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz