zamosc.tv

I Lipski Festiwal Pieśni Maryjnej

dodano: 18 maja 2016

Startuje pierwszy Festiwal Pieśni Maryjnej w Gminie Zamość.

Na pierwszy „Lipski Festiwal Pieśni Maryjnej” zapraszają w najbliższą niedzielę Samorząd Gminy Zamość, Parafia pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Lipsku oraz lokalna społeczność Lipska. Już 22 maja wydarzenie rozpocznie o godzinie 12:00 uroczysta Msza Święta w intencji wszystkich Matek w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Lipsku. Potem, po godzinie 13:00, na terenach rekreacyjnych obok kościoła zaplanowano towarzyszącą imprezę plenerową o charakterze festynu i biesiady rodzinnej z darmowymi atrakcjami, jak np. trampolina, dmuchane zamki i zjeżdżalnie, będzie malowanie buziek, animacje rekreacyjno-sportowe i kręcenie balonowych zwierzaków. W tej części wystąpią też kuglarze z cyrku FOKUS, kabaret Koła Gospodyń Wiejskich w Lipsku, a także Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Białowola. Oficjalna część koncertowa Pierwszego Lipskiego Festiwalu Pieśni Maryjnej rozpocznie się o 15:00 pod hasłem „Dla Matki”. Po dwie pieśni zaprezentują zespoły wokalne z terenu Zamojszczyzny. Na godzinę 18:00 zaplanowano podsumowanie festiwalu i wspólne odśpiewanie pieśni Maryjnej. Patronat honorowy nad niedzielnym festiwalem w Lipsku objął Wójt Gminy Zamość Ryszard Gliwiński, który w godzinach 16:00-17:00 będzie do dyspozycji interesantów we wszystkich gminnych sprawach.
Festiwal został zainspirowany przez działający w Lipsku zespół wokalny „Echo Lipska” i zyskał poparcie innych grup wokalnych działających na terenie Gminy Zamość. Zaproszono też kilka zespołów wokalnych z regionu.
Organizatorami wydarzenia są: Samorząd Gminy Zamość, Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Lipsku, Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Lipsko, Koło Gospodyń Wiejskich w Lipsku, Ochotnicza Straż Pożarna w Lipsku, Stowarzyszenie Kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk lokalnych 28+ oraz Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem.
Więcej na www.gminazamosc.pl


Jarosław Kalbarczyk
Dyrektor
Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość z/s w Wysokiem

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz