zamosc.tv

Smaczne nominacje w konkursie „Sposób na Sukces”

dodano: 20 marca 2017, źródło: www.lubelskie.pl

Rada programowa ogólnopolskiego konkursu „Sposób na Sukces” postawiła na smak, nominując do finału dwójkę reprezentantów województwa lubelskiego. Nasz region w ostatnim etapie konkursowym reprezentować będą: ekogospodarze Dorota i Jerzy Moniowie z Krupego oraz Barbara Chwesiuk, właścicielka Manufaktury Cieleśnica. Specjalnością gospodarstwa państwa Moniów są sery podpuszczkowe, a Manufaktury – tradycyjne przetwory, często o nowoczesnych połączeniach smaków.

Gospodarstwo ekologiczne państwa Moniów zostało docenione za uzyskanie certyfikatu zgodności PL-EKO-07-04210. Nasi nominaci zapraszają do odwiedzenia swoich włości w Krupem, zlokalizowanych nieopodal piętnastowiecznych ruin zamku, i do degustacji serów z ziołami wpisanych w 2014 r. na → Listę Produktów Tradycyjnych. Sezonowo oferują także truskawki i inne ekologiczne produkty.
Jurorzy docenili też utworzenie Manufaktury Cieleśnica, która swą nazwę przejęła od miejscowości pod Rokitnem w powiecie bialskim – tu mieści się jej siedziba. Jak czytamy na stronie internetowej → cieleśnica.com: „Manufaktura Cieleśnica żyje zgodnie z rytmem pór roku. Produkcja odbywa się sezonowo, z cyklem zbiorów”, a produkty „są limitowane, produkowane i wykańczane ręcznie”.
Lubelskie projekty powalczą o palmę pierwszeństwa z 22 innymi przedsięwzięciami docenionymi i zakwalifikowanymi do kolejnego etapu przez radę programową konkursu. Przypomnijmy, że do konkursu mogły być zgłaszane wyłącznie inicjatywy związane z rozwojem przedsiębiorczości i tworzące nowe miejsca pracy na obszarach wiejskich i w miastach do 20 tys. mieszkańców. W XVII edycji oceniane są te zrealizowane w 2015 r. i pierwszej połowie 2016 r., spośród których zostaną wyłonieni laureaci pięciu kategorii: indywidualnej, rodzinnej, zespołowej oraz inicjatyw na rzecz rozwoju społeczności lokalnych.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz