140 rocznica urodzin Bolesława Leśmiana
dodano: 12.01.2017Zapraszamy bardzo serdecznie na 140 rocznicę urodzin Bolesława Leśmiana. Tak - 22 stycznia, 140 lat temu na świat przyszedł wybitny poeta Bolesław Leśmian. Tego dnia na Rynku Wielkim odbędzie się kilkugodzinny event promujący i inaugurujący "Rok 2017 - rokiem Bolesława Leśmiana" . Zabierzcie swoje rodziny, przyjaciół, znajomych, łyżwy i dobry humor :) abyśmy mogli razem celebrować ten wyjątkowy dzień.
Co się wydarzy tego dnia?
O 14 imprezę rozpoczynamy wielkim tortem lizakowym w kolorze niebieskim - jeżeli chcecie pomóc w jego współtworzeniu - zapraszamy od 13 do Manufaktury Słodyczy na Rynku Solnym. Oprócz słodkiej, niebieskiej niespodzianki odbędzie się też pokaz rzeźbienia czyli Ice show: na żywo specjaliści z Warszawy wyrzeźbią popiersie Bolesława Leśmiana. W tym samym czasie na lodowisku będzie można zobaczyć i poćwiczyć z Mistrzynią Polski w jeździe figurowej na lodzie - Dorotą Pieńkoś. Dla miłośników poezji Bolesława Leśmiana w patio restauracji Morandówka odbywać się będzie wspólne czytanie poezji. Fitness Platinium zadba o Waszą formę i poprowadzi blok zajęć sportowych na śniegu - zaangażuje wszystkich bez ograniczeń :)
Dla wszystkich uczestników będzie czekać słodki poczęstunek i gorąca herbata od restauracji Bohema.
Na zakończenie imprezy wypuścimy do nieba 140 lampionów szczęścia :)
Zapraszamy!!!!
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/358215154552542/
Marek Gajewski - Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Zamość
Aktualności
więcej-
Dzień Matki w kinie
- Tragiczna doba na drodze i torach. Dwa śmiertelne wypadki
- 4-latek sam i bez ubrania przyszedł do sklepu. Policjanci wyjaśniają sprawę
- Zatrzymaliśmy 43-latka poszukiwanego listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania!
- II Dobroczynna Noc Muzeów
- Dzień otwarty w zamojskiej synagodze
- Nowi ochotnicy w szeregach 2 LBOT. Ponad 120 mieszkańców regionu rozpoczęło szkolenie
- Kino przyjazne sensorycznie
Komentowane Aktualności
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (310)
- Stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo (1)
- Wypadek z udziałem karetki (11)
- Konferencja prasowa Nadleśnictwa Józefów (2)
- 24-latek wymusił pierwszeństwo (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- Dachowanie na DK17 w Chomęciskach Małych (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
90. URODZINY PAVAROTTIEGO – koncert gwiazd z Arena di Verona
dodano: 27.04.2026Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zaprasza na retransmisję koncertu na cześć legendarnego tenora XX wieku Luciana Pavarottiego. Hity operowe i rozrywkowe zaśpiewają m.in.: Andrea Bocelli, Il Volo, Vittorio Grigolo, a także dwóch żyjących z „Trzech Tenorów”: Plácido Domingo oraz José Carreras. Towarzyszyć im będzie legendarna rumuńska sopranistka Angela Gheorgiu oraz 38-letni Jonathan Tetelman, najbardziej pożądany obecnie tenor świata. Retransmisja koncertu "90. urodziny Pavarottiego” w zamojskim kinie 17 maja i 4 czerwca 2026 o godz. 14:30.
Zobacz materiałTragiczna doba na drodze i torach. Dwa śmiertelne wypadki
dodano: 14.05.2026Minionej doby na drodze i torach naszego regionu doszło do dwóch tragicznych wypadków śmiertelnych. W nocnym zdarzeniu na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Jankowice zginął młody kierowca BMW, natomiast nad ranem śmierć na miejscu poniósł kierujący volkswagenem, który wjechał pod nadjeżdżający pociąg. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowe okoliczności obu tragedii.
Zobacz materiałTo będzie jedyny taki ZOL w regionie. Inwestycja w „starym” szpitalu zmierza do finału
dodano: 07.05.2026Najtrudniejsze prace budowlane już wykonano. Zostały do zrealizowania wykończeniowe. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy powinny się zakończyć, a zmodernizowany i powiększony Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym w Zamościu zacznie funkcjonować w nowej formule jesienią.
Zobacz materiałPijany i bez uprawnień kierował Volkswagenem
dodano: 13.05.2026Policjanci z Łaszczowa zatrzymali kierującego Volkswagenem, który w organizmie miał 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania, a samochód którym jechał nie posiadał aktualnych badań technicznych. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie wkrótce odpowie przed sądem.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)