zamosc.tv

Cztery zarzuty dla desperata z Rybnika.

dodano: 30.08.2010

Usiłowanie zabójstwa członków rodziny i funkcjonariuszy policji, stworzenie zagrożenia dla życia osób postronnych i nielegalne posiadanie broni - takie zarzuty usłyszał 39-letni mężczyzna, który w sobotę w Rybniku postrzelił siedem osób. Desperat został dziś przesłuchany przez prokuraturę i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Nie chciał jednak odpowiadać na pytania prokuratorów.

39-latkowi grozi od 25 lat pozbawiania wolności do dożywocia.

Jeszcze w niedzielę mężczyzna trzeźwiał w policyjnym areszcie i skarżył się na złe samopoczucie, ale w poniedziałek rano jego stan pozwalał już na jego przesłuchanie. Desperat został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Rybniku i o godz. 10 ruszyło jego przesłuchanie. Po godzinie policjanci wyprowadzili mężczyznę i przewieźli go do aresztu. Prokuratura przedstawiła 39-latkowi cztery zarzuty: usiłowanie zabójstwa członków rodziny, usiłowanie zabójstwa policjantów, stwarzanie zagrożenia dla osób postronnych i nielegalne posiadanie broni. Nie wykluczone, że postawione mu zostaną także kolejne zarzuty m.in. nielegalne przetrzymywanie amunicji i nielegalne przetrzymywanie środków wybuchowych (w jego mieszkaniu znaleziono proch i górnicze zapalniki). Podczas poniedziałkowego przesłuchania mężczyzna nie chciał odpowiadać na pytania prokuratorów. Nie przedstawił także motywów swoich działań i swojej wersji wydarzeń. Prokuratorzy zapowiedzieli, że wystąpią teraz z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie desperata na trzy miesiące. Sąd wyznaczy termin jego przesłuchania po otrzymaniu wniosku prokuratury.

Oceń news:
Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Podpis / Pseudonim

Treść komentarza

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.