Prawa i obowiązki przedsiębiorców w zakresie ochrony środowiska
dodano: 15.09.2017Serdecznie zapraszamy osoby i firmy, których działalność wymaga pozwolenia na korzystanie ze środowiska, do uczestnictwa w konferencji pt. „Prawa i obowiązki przedsiębiorców w zakresie ochrony środowiska”. Z myślą o Państwa wygodzie, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego przeprowadzi je w czterech turach w poszczególnych miastach powiatowych grodzkich. Pierwsza odbędzie się 16 października w Lublinie, kolejne – w Białej Podlaskiej (17.10), Chełmie (23.10) i Zamościu (30.10).
Konferencja ma na celu poinformowanie przedsiębiorców korzystających ze środowiska na terenie województwa lubelskiego o najnowszych zmianach dotyczących obowiązku wypełnienia i składania informacji oraz wnoszenia opłat. Na spotkaniu omówiony zostanie m.in. uproszczony system wnoszenia opłat za korzystanie ze środowiska wprowadzony ustawą o redukcji niektórych obciążeń administracyjnych w gospodarce oraz zmianami ustawy Prawo ochrony środowiska. Będą też przykłady dobrych praktyk sporządzania sprawozdań na obowiązujących wzorach wykazów i czas na dyskusję. Do wygłoszenia prelekcji Departament Rolnictwa i Środowiska UMWL zaprosił ekspertów: prof. Annę Haładyj i dra Adama Lesiuka.
Aktualności
więcej-
Bezpłatne szkolenia: zapobiegaj wypadkom przy pracy
- Orla będzie jak nowa na całej długości. Wykonawca zrealizuje inwestycję ekspresowo
- „Rzeźba w porcelanie” – wystawa Stanisława Bracha
- Wakacyjna podróż do roku 1926. Muzeum Zamojskie zaprasza dzieci i młodzież na wyjątkowe warsztaty
- „Kanclerskie Czwartki”
- 800 plus – nie zapomnij o wniosku!
- Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej Polskiej
- Lato w kinie
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (696)
- Zderzenie dwóch osobówek na rondzie (9)
- Pijany kierowca dachował w Jacni i uciekł (1)
- Zderzenie citroena z volkswagenem (1)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (60)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (87)
- Nietrzeźwa 33-latka uratowana z zalewu (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Oszustwo „na pracownika banku”. 38-latka straciła blisko 800 000 złotych!
dodano: 08.06.202638-letnia mieszkanka powiatu tomaszowskiego padła ofiarą oszustów podszywających się pod pracowników banku. Kobieta uwierzyła, że jej dane są zagrożone i na ich podstawie rzekomi przestępcy mieli zaciągnąć kredyty. Oszuści nakłonili 38-latkę do wzięcia 5 kredytów gotówkowych w różnych bankach i przekazanie gotówki w umówionych miejscach nieznajomym. Proces ten miał spowodować utratę zdolności kredytowej i uniemożliwienie zaciągania kolejnych przez przestępców. W efekcie kobieta straciła blisko 800 000 zł.
Zobacz materiałWpisane w czas. Jubileuszowa wystawa z okazji 100-lecia Muzeum
dodano: 15.06.2026Muzeum Zamojskie zaprasza na wernisaż wystawy jubileuszowej „Wpisane w czas”, przygotowanej z okazji 100-lecia działalności instytucji. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się 20 czerwca 2026 r. o godz. 16.00 w siedzibie Muzeum przy ul. Ormiańskiej 26 w Zamościu.
Zobacz materiałKAS i CBŚP zlikwidowały nielegalną drukarnię półproduktów do produkcji papierosów
dodano: 03.06.2026• Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) oraz Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP), działając pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, zlikwidowały nielegalną linię produkcyjną służącą do wytwarzania półproduktów wykorzystywanych przy produkcji wyrobów tytoniowych. • W trakcie realizacji zatrzymano 5 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.
Zobacz materiałKAS zlikwidowała grupę przestępczą która przemycała papierosy z Białorusi. 7 osób zatrzymanych
dodano: 30.05.2026• Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) oraz Nadbużański Oddział Straży Granicznej (NOSG) pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą. • Członkowie grupy trudnili się przemytem papierosów z terytorium Białorusi do Polski, wykorzystując do tego celu składy pociągów towarowych. • Do sprawy zatrzymano 7 mężczyzn, którym grozi kara pozbawiania wolności od 3 miesięcy do 10 lat.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)