Boisko ZSZiO
dodano: 19.09.2017Przy Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju powstało piękne boisko wielofunkcyjne: do piłki nożnej, ręcznej, koszykówki, siatkówki, kort do tenisa ziemnego, siłownia zewnętrzna i trybuny. We wtorek, 12 września, odbyło się oficjalne otwarcie.
Zakończyła się budowa boiska przy Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących za 1,7 mln zł. Na ten cel samorząd Powiatu Biłgorajskiego pozyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w wysokości około 500 tys. zł oraz 100 tys. zł przekazał Burmistrz Biłgoraja. Boisko zostało ogrodzone. Wykonawcą inwestycji była Gardenia Sport sp. z o.o. z Warszawy. Inwestycja realizowana była od sierpnia 2016 r. do sierpnia 2017 r.
W oficjalnym otwarciu udział wzięli uczniowie, nauczyciele i rodzice. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Eugeniusz Pelak Wicekurator Lubelskiego Kuratorium Oświaty, Monika Żur Dyrektor Delegatury Lubelskiego Kuratorium Oświaty w Zamościu, Kazimierz Paterak Starosta Biłgorajski, Jarosław Piskorski Wicestarosta, Jarosław Lipiec Etatowy Członek Zarządu Powiatu, członkowie Zarządu Alfred Sobótka i Jerzy Krasoń oraz Ryszard Korniak Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Biłgoraju, a także Janusz Rosłan Burmistrz Biłgoraja, Wiesław Różyński Wójt Gminy Biłgoraj i pracownicy Starostwa Powiatowego w Biłgoraju nadzorujący inwestycję. W spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele posłów Genowefy Tokarskiej i Agaty Borowiec. Byli także dyrektorzy szkół oraz Barbara Obszańska emerytowana dyrektor ZSZiO.
- Przez wiele lat patrzyliśmy z zazdrością na obiekty sportowe innych szkół. Potrzeba takiej inwestycji w naszej szkole była ogromna – zaznaczył Adam Balicki dyrektor ZSZiO – Dziękuję Zarządowi Powiatu na czele z Panem Starostą oraz Radzie Powiatu za zrozumienie naszych potrzeb i podjęcie decyzji o budowie. Dziękuję Burmistrzowi za wsparcie finansowe tej inwestycji. Słowa podziękowania kieruję też do byłej dyrektor Barbary Obszańskiej za podjęcie decyzji, które zapoczątkowały budowę boiska. To nie jedyny ukłon Zarządu Powiatu w stronę naszej szkoły. Kolejną inwestycją będzie budowa monitoringu tego boiska – mówił dyrektor Balicki.
Starosta Kazimierz Paterak także nie ukrywał zadowolenia ze zrealizowanego zadania:
- Początek roku szkolnego jest szczególnie miły dla społeczności szkoły. Otrzymujecie piękny obiekt sportowy, na którym będziecie mogli rozwijać swoje sprawności fizyczne. Ale nie tylko o sprawność fizyczną przecież chodzi. Zawody sportowe zmuszają do wzajemnej odpowiedzialności oraz do uczciwej rywalizacji – powiedział do zebranych Starosta Paterak – Decyzję o budowie boiska podjął poprzedni Zarząd Powiatu, my byliśmy wykonawcą tego zadania. Cieszymy się, że taki obiekt powstał i mam nadzieję, że będzie wam wiele lat służył.
Starosta podkreślił, że samorząd powiatowy przykłada ogromną wagę do rozwoju bazy oświatowej. Wspomniał o realizowanych obecnie zadaniach: nowym pokryciu dachowym na Zespole Szkół Specjalnych i Młodzieżowym Domu Kultury, oraz o remoncie w internacie Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących. Mówił też o potrzebach dalszych remontów bazy oświatowej i zapewnił o realizacji najpilniejszych zadań w kolejnych latach.
Nowego boiska gratulował wszystkim także przedstawiciel kuratorium:
– Chciałem gorąco podziękować organowi prowadzącemu, czyli samorządowi Powiatu Biłgorajskiego, za to, że tak dba o wszechstronny rozwój wszystkich uczniów. Chcemy optymalnych warunków dla rozwoju szkolnictwa zawodowego. Obok rozwoju intelektualnego ważne jest dbanie o zdrowie i rozwój fizyczny. Dlatego gratuluję uczniom i nauczycielom tego, że macie odpowiednie warunki do pracy – zaznaczył Eugeniusz Pelak Lubelski Wicekurator Oświaty.
Głos zabierali także Burmistrz Biłgoraja, Wójt Gminy Biłgoraj oraz przedstawiciele posłów. Goście gratulowali szkole pięknego obiektu sportowego. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania poczęstowani zostali pysznym tortem.
Magdalena Szewczuk
Rzecznik Prasowy
Starostwo Powiatowe w Biłgoraju
Aktualności
więcej-
Bezpłatne szkolenia: zapobiegaj wypadkom przy pracy
- Orla będzie jak nowa na całej długości. Wykonawca zrealizuje inwestycję ekspresowo
- „Rzeźba w porcelanie” – wystawa Stanisława Bracha
- Wakacyjna podróż do roku 1926. Muzeum Zamojskie zaprasza dzieci i młodzież na wyjątkowe warsztaty
- „Kanclerskie Czwartki”
- 800 plus – nie zapomnij o wniosku!
- Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej Polskiej
- Lato w kinie
Komentowane Aktualności
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Meta 10. Charytatywnego Rajdu Koguta w Zamościu! (1)
- Spotkanie z Ministrem Sprawiedliwości W. Żurkiem (4)
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVIII sesja Rady Miasta Zamość (696)
- Zderzenie dwóch osobówek na rondzie (9)
- Pijany kierowca dachował w Jacni i uciekł (1)
- Zderzenie citroena z volkswagenem (1)
- Protest w obronie Roberta Bąkiewicza (60)
- Prezydent o aktualnej sytuacji jednostek oświaty i rezygnacji Marka Kudeli (87)
- Nietrzeźwa 33-latka uratowana z zalewu (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Jadąc na interwencję zauważyli leżący na dachu pojazd. Wewnątrz znajdował się ranny mężczyzna
dodano: 22.06.2026Z poważnymi obrażeniami ciała do szpitala przewieziony został 47 latek, który dachował Skodą. Mężczyznę zakleszczonego w samochodzie ujawnili policjanci, którzy jechali na inną interwencję. Mundurowi wezwali na miejsce karetkę oraz straż i monitorowali stan kierowcy do czasu przybycia innych służb. 47 – latek był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ustalamy dokładne okoliczności i przyczyny wypadku. Apelujemy o trzeźwość i rozwagę za kierownicą!
Zobacz materiałTour de Roztocze 2026 - Zwierzyniec
dodano: 16.06.2026Zapraszamy do udziału w rajdzie Tour de Roztocze w Zwierzyńcu, którego organizatorem jest Powiat Zamojski wraz z Gminą Zwierzyniec.
Zobacz materiałZamojska Arlekinada 2026
dodano: 08.06.2026Zapraszamy na Zamojską Arlekinadę 2026 - widowisko artystyczne wzorowane na Karnawale Weneckim w wykonaniu teatru ulicznego VUALA ze Lwowa, tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna” oraz muzyków Zespołu Muzyki Dawnej „Capella All’ Antico”. W widowisku zobaczymy sceny pantomimiczne, etiudy taneczne inspirowane komedią dell’arte i dawnymi tańcami dworskimi .Artyści Teatru Vuala ze Lwowa zaprezentują trzy specjalnie przygotowane etiudy inspirowane spektaklem „Cyrkowe kolory” – barwnym widowisku ulicznym łączącym teatr, nowoczesny cyrk i interaktywną zabawę z publicznością. Ponad 100 wykonawców- w bogatych historycznych strojach i stylizowanych maskach przeniesie widzów w świat weneckiego karnawału, fantazji i jarmarcznych widowisk.
Zobacz materiałPrzeprowadzono blisko 150 kontroli legalności pobytu obcokrajowców
dodano: 11.06.2026Ponad 100 funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej uczestniczyło 8 i 9 czerwca w działaniach na terenie województwa lubelskiego ukierunkowanych na zwalczanie nielegalnej migracji cudzoziemców. Przeprowadzono blisko 150 kontroli legalności pobytu obcokrajowców.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)