zamosc.tv

Znaleziony niewybuch

dodano: 27.09.2017

Wczoraj w miejscowości Turów gm. Kąkolewnica, podczas prac polowych, znaleziony został niewybuch pocisku artyleryjskiego z czasów II wojny światowej. Funkcjonariusze, którzy skierowani zostali na miejsce zdarzenia potwierdzili zgłoszenie i zabezpieczają znalezisko do czasu przybycia saperów. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać czy też próbować przenosić.

Wczoraj, dyżurny radzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie z treści którego wynikało, że w miejscowości Turów gm. Kąkolewnica, wykonujący prace polowe mężczyzna wyorał z ziemi przedmiot przypominający niewybuch. Mężczyzna powiadomił  o tym fakcie policję. Na miejsce skierowany został policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że znaleziony przez mężczyznę przedmiot to pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczają znalezisko do czasu przybycia na miejsce patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz