Czarna lista linii lotniczych
dodano: 04.09.2010Komisja Europejska opracowała "czarną listę" linii lotniczych. Samoloty wpisanych na nią przewoźników nie mogą latać na lotniska unijne. Pierwsza wersja listy powstała w marcu 2006 r., po serii spektakularnych katastrof samolotów. Spis ten jest co kilka miesięcy aktualizowany - ostatnio 2 września 2010 roku. Podstawą do stworzenia tej listy były wyniki kontroli przeprowadzanych na europejskich lotniskach. Trafiły na nią linie zaniedbujące przeglądy techniczne i używające zniszczonych lub przestarzałych maszyn, przede wszystkim z krajów Czarnej Afryki i byłego ZSRR. Przewoźnicy z czarnej listy nie tylko nie mogą lądować na unijnych lotniskach, ale nawet korzystać z przestrzeni lotniczej nad krajami UE.
Zdarza się też, że czarna lista nie obejmuje wszystkich maszyn przewoźnika. A w kilkunastu przypadkach na listę trafiły całe państwa, w których przepisy i wymagania techniczne kładą niedostateczny nacisk na standardy bezpieczeństwa. Oto aktualna, uzupełniona 2 września, wersja europejskiej czarnej listy przewoźników. Unijne władze lotnicze uznały poniższe linie, albo konkretne ich maszyny, za niebezpieczne: Afganistan: Ariana Afghan Airlines, Angola: wszyscy przewoźnicy, z wyjątkiem trzech Boeingów B-777 i czterech Boeingów B-737-700 TAAG Angola Airlines, Benin: wszyscy przewoźnicy, Filipiny: wszyscy przewoźnicy, Gabon: wszyscy przewoźnicy, z wyjątkiem dwóch Falconów 50 i dwóch Falconów 900 linii Afrijet, jednego Boeinga 767 linii Gabon Airlines oraz jednego Challengera CL-601 i jednego HS-125-800 linii Nouvelle Air Affaires Gabon
Aktualności
więcej-
Dzień Matki w kinie
- Tragiczna doba na drodze i torach. Dwa śmiertelne wypadki
- 4-latek sam i bez ubrania przyszedł do sklepu. Policjanci wyjaśniają sprawę
- Zatrzymaliśmy 43-latka poszukiwanego listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania!
- II Dobroczynna Noc Muzeów
- Dzień otwarty w zamojskiej synagodze
- Nowi ochotnicy w szeregach 2 LBOT. Ponad 120 mieszkańców regionu rozpoczęło szkolenie
- Kino przyjazne sensorycznie
Komentowane Aktualności
- Zbiórka elektroodpadów w Zamościu (1)
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (308)
- Wypadek z udziałem karetki (11)
- Konferencja prasowa Nadleśnictwa Józefów (2)
- 24-latek wymusił pierwszeństwo (1)
- Dziękuję i życzę (1683)
- Dachowanie na DK17 w Chomęciskach Małych (1)
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (608)
- Dziękuję i życzę (1683)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Majówka 2026 w Muzeum – zajęcia patriotyczne dla dzieci
dodano: 27.04.20262 maja 2026 r. o godz. 13:00 zapraszamy do Muzeum Fortyfikacji i Broni Arsenał w Zamościu na wyjątkowe zajęcia patriotyczne dla dzieci „Wokół polskich symboli narodowych”. Wydarzenie organizowane jest z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i stanowi część programu Majówki 2026 w Muzeum Zamojskim.
Zobacz materiałNieszczęśliwy wypadek podczas wycinki drzew w lesie
dodano: 21.04.2026Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku do którego doszło wczoraj w lesie pomiędzy miejscowościami Bełżec a Chyży. Podczas pracy związanej z wycinką drzew w kompleksie leśnym, 43-latek został przygnieciony przez spadający konar. Mężczyzna na skutek poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.
Zobacz materiałKAS i SG rozbiły grupę przestępczą, która przemycała papierosy za pomocą balonów meteorologicznych
dodano: 29.04.2026• Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wspólnie z Nadbużańskim Oddziałem Straży Granicznej (NOSG) rozbiły grupę przestępczą, która przemycała papierosy z Białorusi. • Do przemytu wykorzystano 160 balonów metrologicznych. • Zatrzymano 34-letniego obywatela Białorusi, który kierował grupą.
Zobacz materiałNie warto chuliganić. Wandal, który zniszczył donicę w Parku Miejskim skazany
dodano: 21.04.2026Ma naprawić wyrządzoną szkodę, ale za to co zrobił, trafi również do więzienia. Młody człowiek, który dwa lata temu zniszczył kamienną donicę w Parku Miejskim w Zamościu nie będzie bezkarny.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)