zamosc.tv

VIII Festiwal Talentów Młodziezy w Zamościu

dodano: 27.04.2018

W dniu 26.04.2018 r. w sali widowiskowej Klubu 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu, odbył się VIII Festiwal Talentów Młodzieży Zamość 2018 pod hasłem „Pozwólmy młodym rozwinąć skrzydła” zorganizowany przez Bursę Międzyszkolną Nr 1 w Zamościu przy udziale Partnerów: Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu, Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu oraz Klubu 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu. Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk.
W Festiwalu wzięło udział 13 podmiotów. Jury poddało ocenie występy 12 podmiotów (jeden zespół nie spełniał wymogów regulaminowych) uwzględniając poziom artystyczny wykonywanego programu, ogólne wrażenie sceniczne i oryginalność wyrazu artystycznego. Jury konkursowe oceniało w kategoriach:
* muzyka i śpiew,
* małe formy sceniczne,
* sztuki plastyczne i fotografia,
* taniec i inne sztuki.
Najliczniej reprezentowaną była kategoria „muzyka i śpiew”.

Jury przyznało 3 Wyróżnienia, które otrzymali:
- Beata Kalinowska w kategorii „sztuki plastyczne i fotografia” reprezentująca Bursę Międzyszkolną Nr 2 w Zamościu.
- Sebastian Woźniak w kategorii „taniec i inne sztuki” reprezentujący Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Zamościu.
- Daniel Tchórz w kategorii „muzyka i śpiew” reprezentujący Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Zamościu.
III miejsce w kategorii „muzyka i śpiew” przyznano Karolinie Włodarczyk reprezentującą gospodarzy – Bursę Międzyszkolną Nr 1 w Zamościu za wykonanie utworu „ Dobranoc panowie” z repertuaru Maryli Rodowicz.
II miejsce w kategorii „muzyka i śpiew” dla Zespołu ”Satchel Twist” reprezentującego I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Zamościu w składzie:
Arnold Sokołowski - saksofon tenorowy;
Paweł Grosman – trąbka;
Paweł Sikorski - saksofon altowy;
Jakub Kot - gitara basowa;
Oktawian Gajewski- perkusja;
za wykonanie piosenki pt:”Problem” z repertuaru Ariany Grande.
I miejsce w kategorii „muzyka i śpiew” oraz Grand Prix VIII Festiwalu Talentów Młodzieży Zamość 2018 Jury przyznało dla zespołu z Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu w składzie: Karolina Szeremeta, Dominik Budziński, Filip Kitka za wykonanie utworu „Dobranoc panowie” Seweryna Krajewskiego i Agnieszki Osieckiej.
Nagrody dla laureatów Festiwalu zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Zamość, organizatora Festiwalu - Bursę Międzyszkolną Nr 1 w Zamościu oraz Partnerów: Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Zamościu, Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji w Zamościu i Klub 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu.
Występy oceniało niezależne Jury w składzie: Pani Katarzyna Figura - Instruktor Muzyczny Zamojskiego Domu Kultury, Pani Jolanta Kalinowska – Obst - Kierownik Artystyczny i Choreograf Zespołu Pieśni i Tańca Zamojszczyzna i Pani Marzena Tadeusz - Dyrektor Liceum Plastycznego w Zamościu .
W trakcie obrad Jury prezentowali się Partnerzy organizacyjni Festiwalu – zamojskie uczelnie. W ramach prezentacji Bursy ujęty został wątek idei transplantacji i dawstwa szpiku kostnego. Koordynator ds. transplantacji Szpitala im. Jana Pawła II w Zamościu Pani Anna Gradziuk wraz z osobą po przeszczepie złożyły świadectwo o sensie i jakości życia po transplantacji.
Gościem specjalnym VIII Festiwalu był zespół „Północ - Południe”. Ich występ spotkał się z dużym aplauzem.

 

  

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz