zamosc.tv

Ciężarówka zepchnęła z drogi osobową skodę

dodano: 18 maja 2018, źródło: lubelska.policja.gov.pl

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło w centrum Kurowa na drodze S-12. Kierujący ciężarowym renault wpadł w poślizg i sunąc po łuku drogi najpierw uderzył naczepą w barierki ochronne, a następnie zepchnął jadącą przed nim osobową skodę na trawnik, po czym zatrzymał się na drzewie. Badanie wykazało, że kierowca ciężarówki był trzeźwy, nie odniósł obrażeń. Do szpitala trafił 30- latek kierujący skodą.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, przyczyną zdarzenia najprawdopodobniej była nadmierna prędkość kierowcy ciężarówki, który na łuku drogi nie zapanował nad zestawem pojazdów i wpadł w poślizg.  Naczepa samochodu zaczęła sunąć bokiem uderzając o barierki ochronne przy drodze. Następnie ciężarówka zepchnęła z drogi osobową skodę, po czym zatrzymała się na drzewie.
Do szpitala trafił kierowca skody, 30-letni mieszkaniec Puław. Po badaniach, z obrażeniami pozostał w szpitalu. Kierowca ciężarowego renault, 63-letni obywatel Ukrainy nie odniósł obrażeń.
 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz