zamosc.tv

O psie, który jeździł koleją i … papierosach w rudzie

dodano: 26 maja 2018

Nietypową „przesyłkę” znaleźli w pociągu towarowym z Ukrainy funkcjonariusze służby celno-skarbowej z Hrubieszowa.
 

Kontrolując wjeżdżające z Ukrainy do Polski składy towarowe funkcjonariusze z komórki realizacji zauważyli w jednym z wagonów typu węglarka unieruchomionego psa. Łapy zwierzęcia zaklinowane były między paczkami z przewożonym towarem (elementy stalowe). Wezwana na stację ekipa straży pożarnej oraz lekarz weterynarii wydobyli wystraszone zwierzę z wagonu. Lekarz stwierdził, że jest to suka spodziewająca się szczeniaków.  
Do zdarzenia doszło dzisiaj (25.05) nad ranem. Nie ma możliwości, by pies sam wskoczył do wagonu. Najprawdopodobniej był to czyjś głupi żart. Uratowane zwierzę trafi do schroniska.
Cały czas na granicy w Hrubieszowie przemytnicy podejmują natomiast próby przerzutu do Unii Europejskiej papierosów ukrywanych w rudzie żelaza.
Tylko w ciągu dwóch dni (22 i 24 maja br.) funkcjonariusze z komórki realizacji z Hrubieszowa przejęli wyroby akcyzowe o wartości przekraczającej 100 tys. złotych. W sumie z dwóch wagonów z rudą żelaza wydobyli 8 tysięcy paczek papierosów, wcześniej przekopując się przez kilka ton surowca. Papierosy nie posiadały żadnych znaków akcyzy.
Gdyby zatrzymane na granicy wyroby tytoniowe udało się grupom przestępczym nielegalnie sprzedać na polskim rynku skarb państwa straciłby z tytułu niezapłaconych podatków blisko 90 tys. zł.Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz