Kolejne samorządy dostały pieniądze od rządu na modernizację dróg
dodano: 04.07.2018
Przedstawiciele kolejnych 9. samorządów otrzymali dotacje na przebudowę i modernizację dróg lokalnych w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.
Dziś w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim umowy na dofinansowanie inwestycji odebrali: wicestarosta powiatu janowskiego, zastępca burmistrza Kraśnika, burmistrzowie Świdnika i Ryk oraz wójtowie gmin: Batorz, Grabowiec, Szastarka, Wilkołaz, Wysokie.
Relacja wideo z wręczenia umów https://www.facebook.com/LubelskiUrzadWojewodzki/videos/946952365477830/
Umowy na łączną kwotę dofinansowania 9 065 005,30 zł wręczył wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. – Zamykamy tę pulę 38 mln zł z tego dodatkowego programu, który był bardziej elastyczny, a jednocześnie miał lepszą proporcję dofinansowania z budżetu państwa. Ruszamy też ze standardowym programem Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, w normalnych standardowych terminach, na dotychczasowych zasadach. Oprócz tego, jak informował minister Artur Soboń w zeszłym tygodniu, ruszamy z Krajowym Funduszem Drogowym. Środków finansowych na remonty i modernizację naszych dróg będzie bardzo dużo. Życzę państwu wytrwałości w pracy przy remontach dróg, które w dalszym ciągu są jeszcze do zrobienia. To doskonale rozumie rząd RP, premier Mateusz Morawiecki, stąd te dodatkowe środki na inwestycje drogowe. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że rozwój naszych gmin, naszych powiatów, jest uzależniony nie tylko od tego, czy będziemy połączeni z Warszawą S17 czy z Rzeszowem S19, ale również od tego, czy będziemy mieli dobrą gminną i powiatową infrastrukturę drogową w naszych miejscowościach i regionach. Gratuluję, że mogliście te środki państwo uzyskać i życzę powodzenia w realizacji inwestycji – mówił wojewoda.
Aktualności
więcej-
60 połączy os. Karolówka z al. Jana Pawła II
- Kino przyjazne sensorycznie – Pucio kocha zwierzaki
- Nowe limity dla dorabiających emerytów i rencistów
- „Broń palna II Rzeczypospolitej i jej konstruktorzy”
- Zatrzymanych 112 osób poszukiwanych - efekty działań policjantów lubelskiego garnizonu
- Policjantka z Zamościa ponownie stanęła na podium, zdobyła tytuł Mistrzyni Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym
- Prowadził samochód pomimo sądowego zakazu, będąc pod wpływem alkoholu
- Praca, studia i mundur. Kim są żołnierze 2 Lubelskiej Brygady OT?
Komentowane Aktualności
- XIII Piesza Zamojska Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych - 22.08.2026 (1)
- Wakacje dobiegają końca. Na uczniów z Zamościa będą czekać wyremontowane szkoły (1)
- Nowa leśmianowska rzeźba w Zamościu. Odsłonięcie w sobotę (2)
- Pół miliona dla szpitala. Poradnie bardziej dostępne dla pacjentów (3)
- Będzie bezpieczne przejście przy ul. Sadowej. Zamość ma na to pieniądze (2)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (2)
- Charytatywny koncert na Rynku Wielkim. Wszyscy gramy dla Dominiki (3)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Święto Wojska Polskiego w Zamościu (55)
- Zaćmienie Słońca na Zamojszczyźnie (58)
- Pozrywane dachy z domów i budynków gospodarczych (1)
- Oszuści zatrzymani zaraz po wyłudzeniu pieniędzy (1)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (63)
- Cztery osoby w szpitalu po dachowaniu Renault (2)
- XXIV sesja Rady Miasta Zamość (801)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Tragiczny wypadek podczas wyprzedzania
dodano: 10.08.2026Wyjaśniamy okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w gminie Chełm. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący BMW 57-latek zderzyła się ze skręcającym w lewo Mercedesem. Doszło do tego w momencie wyprzedzania. Kierujący BMW na skutek doznanych obrażeń ciała poniósł śmierć na miejscu. Drugiemu kierowcy nic się nie stało. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.
Zobacz materiałWypadek na quadzie
dodano: 21.08.2026Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło wczoraj w miejscowości Bondyrz w gminie Adamów. 42-letni mężczyzna przemieszczał się quadem po drodze gminnej wraz z dwójką małoletnich dzieci. W pewnym momencie zezwolił siedzącej przed nim dziewczynce pokierować pojazdem. Jednak 11-latka straciła panowanie na quadem i doprowadziła do jego przewrócenia. Początkowo wszystko wskazywało na to, że nikomu nic się nie stało i uczestnicy zdarzenia wrócili do domu. Po niedługim czasie, z uwagi na odczuwane dolegliwości, zarówno kierujący, jak i pozostałe osoby zostały przetransportowane do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Apelujemy do rodziców i opiekunów dzieci o rozwagę i odpowiedzialność.
Zobacz materiałPolicjanci zatrzymali agresywnego 75-latka, który zaatakował ich maczetą, siekierą i nożem
dodano: 18.08.2026Policjanci z Posterunku Policji w Łabuniach interweniowali wobec 75-latka, który wczoraj groził swojej żonie pozbawieniem życia. W trakcie interwencji zaatakował funkcjonariuszy przy użyciu maczety, siekiery i noża. Mieszkaniec gminy Komarów-Osada został obezwładniony i zatrzymany. Z jego udziałem zaplanowane są dalsze czynności.
Zobacz materiałSześć nowych BMW trafiło do lubelskiego garnizonu
dodano: 19.08.2026Do lubelskiego garnizonu Policji trafiło sześć nowych, oznakowanych radiowozów BMW M340i xDrive. Nowoczesne radiowozy od dziś będą wykorzystywane przez funkcjonariuszy podczas codziennej służby, wspierając ich w działaniach na rzecz bezpieczeństwa na lubelskich drogach.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)