zamosc.tv

Ruszyły loty z Lublina do Warszawy

dodano: 03 wrzesnia 2018

Od dziś mieszkańcy Lubelszczyzny mogą korzystać z krajowego połączenia lotniczego z Lublina do Warszawy. Rejsy realizowane są aż pięć razy w tygodniu przez Polskie Linie Lotnicze LOT. Dzięki temu pasażerowie w krótkim czasie, z przesiadką w stolicy, mogą dolecieć m.in. do Gdańska, Krakowa, Katowic czy Poznania. Znacząco zwiększa się także dostępność oferty kierunków międzynarodowych.

Loty obsługiwane są przez samolot Bombardier-Q400, który na pokład może zabrać 78 osób. 
Z Warszawy samolot wystartuje o godzinie 13:40 z lądowaniem w Lublinie o 14:25, skąd pasażerowie odlecą o godzinie 15:10. Podróż trwa ok. 50 minut. Rejsy odbywają się w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele.
- Połączenie dedykowane jest  przede wszystkim dla pasażerów tranzytowych. Loty umożliwią komunikację pomiędzy Lublinem, a największymi miastami w Polsce. Dzięki temu, znacząco poprawi się także oferta połączeń europejskich oraz do Ameryki Północnej – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu spółki Port Lotniczy Lublin.
To już drugie połączenie tego przewoźnika realizowane z lubelskiego lotniska. Pasażerowie z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT mogą także podróżować także do Izraela.
 
Szczegółowy rozkład lotów dostępny jest na stronie:  www.airport.lublin.pl. Bilety można kupić za pośrednictwem strony Portu Lotniczego Lublin: www.airport.lublin.pl oraz przewoźnika: www.lot.com







Piotr Jankowski
rzecznik prasowy Portu Lotniczego Lublin

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz