zamosc.tv

1000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy

dodano: 05 wrzesnia 2018, źródło: lubelska.policja.gov.pl

1000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z zamojskiej komendy. Gdyby papierosy trafiły na rynek Skarb Państwa na podatku akcyzowym straciłby ponad 17 tys. zł. Właściciel kontrabandy, 36-latek z powiatu hrubieszowskiego usłyszał zarzuty naruszenia przepisów karno skarbowych.

Dzisiaj policjanci z zamojskiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą na ul. Gminnej zabezpieczyli 1000 paczek papierosów różnych marek, które nie posiadały wymaganych prawem oznaczeń akcyzowych. Nielegalny towar 36-latek z powiatu hrubieszowskiego przenosił w sportowej torbie. Papierosy zostały zabezpieczone, a ich właściciel usłyszał zarzuty naruszenia przepisów karno skarbowych.
Gdyby nielegalny towar trafił na rynek Skarb Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy straciłby ponad 17 tys. zł, natomiast uszczuplenie należności podatku VAT to kwota ponad 4,5 tys. zł. 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 12:54, 06 wrzesnia 2018 przez: Henio

A na rynku na nowym mieście handel papierosami kwitnie w najlepsze.Od wielu lat te same osoby handlują papierosami.Opłacają się policji wcale się z tym nie kryjąc.Czasem policja zrobi zapowiedziany nalot żeby wyglądało że ich zwalcza. Ukarze śmięszną kwotą i biznes kręci się dalej. Handlarz odrobi to w dwa dni. Ten chłopaczyna z Hrubieszowa popadł pewnie w konflikt z którymś z nich idlatego został wystawiony. Zacytuj