Wojewoda potępił bandycki atak w Krasnymstawie
dodano: 05.09.2018„Rasistowskie ataki na Egipcjan”, „Krasnystaw: rasistowski atak w barze z kebabem”, „Rasistowskie ataki na Egipcjan. Egipcjanie nie czują się bezpieczni” – takie tytuły pojawiły się w ostatnim czasie w lokalnych mediach. Doniesienia, dotyczące wydarzeń w Krasnymstawie, były głównym przedmiotem rozmowy wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka z komendantem wojewódzkim policji w Lublinie insp. Robertem Szewcem, jego pełnomocnikiem ds. ochrony praw człowieka podinsp. Edytą Nają oraz z komendantem powiatowym policji w Krasnymstawie mł. insp. Wiolettą Pawluk. Na spotkaniu omówione zostały zagadnienia związane z ochroną praw człowieka na terenie województwa lubelskiego.
Po spotkaniu wojewoda spotkał się z dziennikarzami i odniósł do bulwersującego zdarzenia. – Każdy problem, który choćby dotykał o kwestie nienawiści narodowościowej, religijnej jest brany na poważne przez służby państwa polskiego i przez wojewodę – podkreślił Przemysław Czarnek.
Wideo z briefingu wojewody
https://www.facebook.com/LubelskiUrzadWojewodzki/videos/470907106757233/
- Jak wynika z całego opisu sytuacji pani komendant, to był czyn bandycki, a nie czyn związany z jakąkolwiek ideologią, a już na pewno nie czyn na tle nienawiści religijnej. Mamy do czynienia po prostu z recydywistami. To był atak ludzi, którzy byli już karani. Są na wolności i dokonali kolejnego przestępstwa. Sprawie trzeba było się przyjrzeć bardzo mocno i policja to zrobiła. Sprawcy przestępstwa w lokalu prowadzonym przez obywatela egipskiego zostali ujęci, aresztowani i doprowadzeni do prokuratury. Został zastosowany w stosunku do nich dozór policyjny i będą odpowiadali z wolnej stopy. Czyn w Krasnymstawie spotkał się z natychmiastową interwencją policji i ze wszystkimi reakcjami, które dzisiaj przepisy prawa pozwalają realizować. Każdy podlega takiej samej ochronie prawnej w Rzeczypospolitej Polskiej, czy to będzie Polak, Egipcjanim czy Gruzin – powiedział wojewoda Czarnek.
Aktualności
więcej-
Uroczystości patriotyczne we wrześniu 2026 roku w Zamościu
- XXXI Sesja Rady Miasta Zamość
- Sala lekcyjna na świeżym powietrzu przy SP Nr 2 już gotowa
- Ważna narada przed nowym rokiem szkolnym
- PRO Festiwal w Zamościu
- Wyższa emerytura? Zamojski ZUS zaprasza na spotkanie
- Kolejne remonty mogił żołnierskich na Cmentarzu Wojennym Rotunda
- Zamiast folii – papierosy. KAS udaremniła przemyt za 5 mln zł na granicy w Dorohusku
Komentowane Aktualności
- Uroczystości patriotyczne we wrześniu 2026 roku w Zamościu (1)
- 60 połączy os. Karolówka z al. Jana Pawła II (2)
- XIII Piesza Zamojska Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych - 22.08.2026 (1)
- Wakacje dobiegają końca. Na uczniów z Zamościa będą czekać wyremontowane szkoły (1)
- Nowa leśmianowska rzeźba w Zamościu. Odsłonięcie w sobotę (2)
- Pół miliona dla szpitala. Poradnie bardziej dostępne dla pacjentów (3)
- Będzie bezpieczne przejście przy ul. Sadowej. Zamość ma na to pieniądze (2)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- Skręcała w lewo i nie ustąpiła pierwszeństwa (1)
- Adamów - 18-latek sprawcą śmiertelnego potrącenia (127)
- Święto Wojska Polskiego w Zamościu (68)
- Zaćmienie Słońca na Zamojszczyźnie (63)
- Pozrywane dachy z domów i budynków gospodarczych (1)
- Oszuści zatrzymani zaraz po wyłudzeniu pieniędzy (1)
- 82. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Zamościu (63)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Dożynki Wojewódzkie już 30 sierpnia 2026 r. w Świdniku
dodano: 12.08.2026Już 30 sierpnia będziemy uroczyście celebrowali zakończenie żniw. Zapraszamy na Dożynki Wojewódzkie do Świdnika, gdzie na terenie lotniska trawiastego odbędzie się największe w regionie święto rolników. Koła gospodyń wiejskich zawalczą o tytuł na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Wieczorem na scenie zagrają: Daj To Głośniej, Kubańczyk i Brathanki. Dożynki Wojewódzkie odbywają się pod Patronatem Dożynkowym Prezydenta RP Karola Nawrockiego.
Zobacz materiałProwadził samochód pomimo sądowego zakazu, będąc pod wpływem alkoholu
dodano: 25.08.2026Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej doprowadzili do wydalenia z Polski 43-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna został zatrzymany po tym, jak prowadził pojazd mechaniczny pomimo wcześniejszego sądowego zakazu, będąc dodatkowo pod wpływem alkoholu. Cudzoziemiec przez najbliższe 7 lat nie będzie mógł ponownie wjechać do Polski ani innych państw strefy Schengen.
Zobacz materiałSześć nowych BMW trafiło do lubelskiego garnizonu
dodano: 19.08.2026Do lubelskiego garnizonu Policji trafiło sześć nowych, oznakowanych radiowozów BMW M340i xDrive. Nowoczesne radiowozy od dziś będą wykorzystywane przez funkcjonariuszy podczas codziennej służby, wspierając ich w działaniach na rzecz bezpieczeństwa na lubelskich drogach.
Zobacz materiał106. rocznica bitwy pod Komarowem – Święto Kawalerii Polskiej
dodano: 19.08.2026W dniach 29–30 sierpnia 2026 roku w Wolicy Śniatyckiej odbędą się uroczystości 106. rocznicy bitwy pod Komarowem – Święta Kawalerii Polskiej. W programie znalazły się uroczystości patriotyczne, koncerty, pokazy kawaleryjskie oraz inscenizacja bitwy.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)