zamosc.tv

Chatka Blues Festival

dodano: 12 wrzesnia 2018

W dniach 19 – 20 października w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” oraz Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się 9 edycja jednego z najciekawszych festiwali bluesowych we wschodniej Polsce. „Chatka Blues Festival”, bo o nim mowa, jest wydarzeniem wyjątkowym, które na stałe zapisało się w oficjalnym kalendarzu imprez kulturalnych organizowanych w Mieście Inspiracji.

O FESTIWALU
Chatka Blues Festival to jeden z najciekawszych bluesowych festiwali we wschodniej Polsce
i święto bluesa w Lublinie. Wydarzenie odbywa się od 2010 roku w ACK UMCS „Chatka Żaka” w Lublinie. Festiwal ma już swoją renomę i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mediów oraz  fanów bluesa nie tylko z Lublina, ale także dalszych zakątków Polski.
Festiwal prezentuje różne odcienie bluesa, zarówno akustycznego jak i elektrycznego. Imprezę charakteryzuje wysoki poziom artystyczny i organizacyjny oraz wyjątkowa atmosfera, którą tworzą artyści wspólnie z widownią w kultowym miejscu jakim jest sala widowiskowa „Chatki Żaka”.
ORGANIZATORZY
Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Absolwentów UMCS we współpracy z Uniwersytetem Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Producentem technicznym festiwalu jest ACK UMCS „Chatka Żaka”, natomiast pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym - Adam Bartoś.
Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Lublin.
PROGRAM CHATKA BLUES FESTIVAL 2018
Podobnie jak w latach ubiegłych odbędzie się 6 koncertów w trakcie których miłośnicy bluesa będą mogli  posłuchać muzyki w najlepszym wydaniu. Pierwszy dzień festiwalu będzie miał miejsce w kultowej Sali Widowiskowej „Chatki Żaka”, natomiast drugiego dnia przeniesiemy się do Centrum Kultury w Lublinie.
Program 9. edycji CHBF to połączenie tradycji z nowoczesnością. Do Lublina zawitają wspaniali artyści bluesowi z Polski i zagranicy.
Tegoroczną edycję Chatka Blues Festival zainauguruje Bluesmaszyna. Zespół założony w 2007 roku przez Karola Lechowskiego, który wypracował autorski repertuar z polskimi tekstami. Charakterystycznymi elementami brzmienia zespołu jest silny głos wokalisty oraz pełna energii harmonijka ustna o nietypowej barwie.
Kolejny koncert zagra dobrze znany lubelskiej publiczności - Adam Bartoś. Wokalista, autor tekstów i muzyki. Wykonuje utwory inspirowane bluesem, jazzem, folkiem i rockiem lat 70-tych.
Na zakończenie pierwszego dnia festiwalu wystąpi Jorgos Skolias i przyjaciele  - jeden z najbardziej oryginalnych wokalistów polskiej muzyki. Należy on do grona nielicznych, którzy opanowali technikę śpiewania harmonicznego, czyli równoległego prowadzenie trzech głosów.
Drugi dzień festiwalu rozpoczniemy koncertem warszawskiego zespołu East Earth Band. Ich mocnym filarem jest niezwykle charyzmatyczny wokal Pawła Fiodorczuka, dysponującego riedelowsko-plantowskim głosem i hippisowsko-rockowym stylem bycia oraz gitara Piotra Fiodorczuka, jakby żywcem wyrwana z lat 70-tych.
Po występie zespołu East Earth Band scena będzie należała do  Makar & Children of the Corn - jest to projekt Makara (Andrzeja Makarewicza) oraz młodych muzyków: Grzegorza Świerka (bas) oraz Kamila Olesińskiego (perkusja). Ich muzyka nawiązuje do rocka, bluesa oraz muzyki w klimacie soundtracków z filmów Quentina Tarantino.
Na zakończenie festiwalu odbędzie się koncert zagranicznych gwiazd! Juwana Jenkins ft. Charlie Slavik. Juwana Jenkins to bluesowo-soulowa wokalistka pochodząca z USA (Philadelphia), która wystąpi w towarzystwie czeskich muzyków. Wśród nich harmonijkarz Charlie Slavik, z którym nagrała wspólną płytę „The Blues Keeps You Alive”. Ich muzyka to fantastyczna podróż przez różne style bluesa: od Chicago przez soul i gospel po tradycyjny Juke Joint.
Poniżej prezentujemy pełny program festiwalu oraz gwiazdy tegorocznej 9. edycji Chatka Blues Festival 2018!
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM KONCERTÓW
19.10.2018 (piątek) g. 20:00 – Mała Sala Widowiskowa ACK UMCS „Chatka Żaka”
* Bluesmaszyna
* Adam Bartoś
* Jorgos Skolias i przyjaciele
20.10.2018 (sobota) g. 20:00 – Centrum Kultury w Lublinie
* East Earth Band
* Makar & Children of the Corn
* Juwana Jenkins feat. Charlie Slavik (USA/Czechy)
POPRZEDNIE EDYCJE
Do tej pory na festiwalowej scenie Chatki Żaka wystąpiło wielu znakomitych wykonawców
z Polski i zagranicy. Wśród nich swój talent zaprezentowali.: MonkeyJunk (Kanada), Carlos Johnson (USA), Latvian Blues Band (Latvia), Alvon Johnson Band (USA), Wanda Johnson (USA), Earl Thomas (USA), A Contra Blues (Hiszpania), Demian Band (Argentyna/Hiszpania),  Kasa Chorych, Cotton Wing, Piotr Nalepa Breakout Tour, Boogie Boys, Hoo Doo Band, Schau Pau Acoustic Blues, JJ Band, Gienek Loska Band, Harmonijkowy Atak, Bogdan Szweda & Easy Rider, Highway, Adam Blues Band, Hard Times, Szulerzy, Osły, The River, Nocna Zmiana Bluesa, Kraków Street Band, Łukasz Jemioła Trio, Luber & Szuła, Przytuła i Kruk, Magda Piskorczyk, Romek Puchowski, Karolina Cygonek, Jędrzej Kubiak, Marek Wojtowicz, Arek Zawiliński, Czarny Pies.
BILETY
Przedsprzedaż biletów na koncerty w promocyjnych cenach odbywa się wyłącznie za pośrednictwem serwisu eBilet.pl w terminie od 10 września 2018 r. do 10 października 2018 r. Bilety z platformy eBilet można także zakupić w sieci Empik na terenie całego kraju.
Dodatkowo bilety będzie można nabyć stacjonarnie w kasach Akademickiego Centrum Kultury „Chatka Żaka” oraz Centrum Kultury w Lublinie w dniach koncertów (19-20 października).
Cennik biletów na Chatka Blues Festival 2018:
* I dzień Festiwalu – ACK UMCS „Chatka Żaka”
40 zł w przedsprzedaży online | 50 zł (w dniu koncertu)
* II dzień Festiwalu – Centrum Kultury w Lublinie
Miejsca siedzące: 60 zł w przedsprzedaży online | 70 zł (w dniu koncertu)
Miejsca stojące: 50 zł w przedsprzedaży online | 60 zł (w dniu koncertu)
Bilet dwudniowy (karnet):
Miejsca siedzące: 85 zł w przedsprzedaży online | 95 zł (w dniu koncertu)
LOKALIZACJA:
Od samego początku festiwal organizowany jest w Akademickim Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” – w kultowej Sali Widowiskowej, której historia sięga 50 lat. Od dekad „Chatka Żaka” jest miejscem kulturotwórczym, z którym związani byli artyści dziś grający na największych scenach teatralnych i muzycznych nie tylko w Polsce, ale także Europie. To miejsce skupiające środowisko kultury alternatywnej, wolnego słowa i wydarzeń o charakterze artystyczno-społecznym. Budynek „Chatki Żaka” kryje w sobie wiele historii – to tu w twórczej atmosferze wychowały się pokolenia studentów UMCS. Od ośmiu lat jest także lubelską kolebką bluesa, który ma swoje święto w Lublinie na początku października.

Więcej informacji o wydarzeniu „Chatka Blues Festival” znajduje się na stronie: http://chatkablues.pl/ oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/chatkablues

 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz