zamosc.tv

W Świdniku odbędzie się koncert Andrzeja Kołakowskiego poświęcony ofiarom stanu wojennego

dodano: 06 grudnia 2018

W świdnickim Miejskim Ośrodku Kultury al. Lotników Polskich 24 (sala kameralna) odbędzie się koncert Andrzeja Kołakowskiego „Ofiarom stanu wojennego”. Wydarzenie organizowane jest w celu upamiętnienia 37. rocznicy tragicznych wydarzeń z 13 grudnia 1981 r. Chcemy wspólnie oddać hołd tym, którzy z powodu wprowadzenia stanu wojennego przez komunistów stracili życie, ponieśli uszczerbek na zdrowiu lub spotkały ich rozmaite represje i szykany.
Organizatorzy: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku.

Andrzej Kołakowski - polski pieśniarz, poeta, pedagog, publicysta, nauczyciel akademicki, działacz opozycyjny w okresie PRL. Publikował felietony i artykuły historyczne w „Naszym Dzienniku”. Napisał i wydał drukiem kilka książek z zakresu historii wychowania w Polsce. Od wielu lat koncertuje, wykonując swoje piosenki o tematyce historyczno-religijno-społeczno-politycznej, przy akompaniamencie gitary. Pierwszy sukces to II nagroda na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w Hybrydach (1984).
Inspiracją dla jego twórczości są rzeczy, które nie przemijają i są zawsze obecne w życiu człowieka, a więc wiara, nadzieja i miłość… Wszystkie znajdują odbicie w historii, stąd też ballady historyczne służą nie tylko upamiętnieniu osób i wydarzeń, ale ukazaniu znaczenia tych wielkich wartości w życiu ludzkim.
Dyskografia
• Kontrrewolucja – 2002, MC (reedycja na CD w 2009)
• Oskarżeni o wierność – 2009
• Высоцкий wg Andrzeja Kołakowskiego – 2010
• Ktoś nam zabrał młodzieńcze marzenia – 2013, 2 CD – remastering nagrań z lat 90
• Requiem dla poległych – 2013, 2 CD


Dawid Florczak
asystent prasowy
Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie
 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz