zamosc.tv

Polska ma 18 nowych obywateli. Najwięcej z Ukrainy

dodano: 21.01.2019

Od dziś Lubelski Urząd Wojewódzki jest również waszym urzędem. Bardzo się cieszę, że będziemy mieli kolejnych 18 osób w Polsce z możliwością pełnoprawnego uczestniczenia w życiu społecznym i gospodarczym, ze wszystkimi prawami, ale i obowiązkami. Wolność na tym polega, że oprócz praw, mamy też obowiązki i taką wolność w Polsce chcemy umacniać i rozwijać – mówił wojewoda lubelski Przemysław Czarnek podczas wręczenia obywatelstw w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.

Na uroczystości obecny był również wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk. Nowi obywatele polscy, to osoby pochodzące z Ukrainy (14) i z Białorusi (4) – w sumie 18 osób, w tym dwoje dzieci.
– Jesteśmy w trudnym momencie dla Rzeczypospolitej Polskiej. Wszyscy wiemy, jakie wydarzenia towarzyszyły nam w ostatnim tygodniu. Jest to czas refleksji nad wieloma sprawami, które z tym są związane. Ale te wydarzenia nie mogą przysłaniać nam tego, że Polska niezmiennie pozostaje jednym z najbezpieczniejszych krajów w Europie, a województwo lubelskie najbezpieczniejszym regionem w Polsce. Witajcie w domu – zakończył wojewoda Przemysław Czarnek.
Podczas wręczenia osoby odbierające akty nadania obywatelstwa otrzymały egzemplarz Konstytucji RP oraz biało-czerwoną flagę. Z kolei dzieci otrzymały maskotki.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz