zamosc.tv

X Zamojska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego

dodano: 12 lutego 2019

Za nami X Zamojska Wystawa Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego. Było nam niezmiernie miło witać wszystkich miłośników i gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. W wystawie uczestniczyło 58 hodowców prezentując 700 gołębi rasowych w 45 rasach i 120 sztuk drobiu ozdobnego w 12 rasach. Dodatkowo w 10 wolierach prezentowanych było ok.200 gołębi wysokolotnych, w tym najwięcej było: zamojskich – 115, roztoczańskich wysokolotnych – 77, zamojskich krótkodziobych – 53.

Gościliśmy też członka Zarządu Polskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza, Pana Andrzeja Liwczaka oraz Ogólnopolski Klub Gołębi Wysokolotnych i Akrobatycznych, jak również dwa zamojskie kluby prezentowały swoje gołębie – Zamojski Klub Gołębi Wysokolotnych i Klub Gołębi Zamojskich Krótkodziobych.
Zarząd Zamojskiego Stowarzyszenia Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego złożył serdeczne podziękowanie za objęcie naszej wystawy Honorowym Patronatem i ufundowanie  pucharów oraz nagród na X Zamojską Wystawę: Urzędowi Miasta Zamość -  Panu prezydentowi Andrzejowi Wnukowi, Urzędowi gminy Zamość - Panu Wójtowi Ryszardowi Gliwińskiemu oraz Staroście Powiatu Zamojskiego - Panu Stanisławowi Grześko.
Złożono też  serdeczne podziękowania dla wszystkich sponsorów za tę cenną pomoc w organizacji zarówno obecnej, jak i poprzednich wystaw:  Panu Władysławowi Kardaszowi, właścicielowi Drukarni Attyla za ufundowanie plakatów i katalogów, Dyrektorowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 - Panu Antoniemu Turzyneckiemu za udostępnienie hali oraz Gabinetowi Weterynaryjnemu Royal Vet za opiekę weterynaryjną.
Podczas wystawy zorganizowano również licytacje na pomoc i wsparcie finansowe leczenia siedmioletniego Aleksandra i pięcioletniego Maksa. Na leczenie i rehabilitację chłopców z aukcji gołębi i drobiu zebrano 2 900 zł. Ogromne wyrazy wdzięczności za tak ofiarną pomoc dla wszystkich darczyńców i licytatorów, a szczególnie dla Pana Janusza Raka za przeprowadzenie aukcji.
Szczególne podziękowano wszystkim hodowcom Zamojskiego Stowarzyszenia, którzy przez czynny udział i prezentację eksponatów tworzyli  tę uroczystość.
Figurki gołębi i puchary od prezydenta Miasta Zamość otrzymali:
- za zwycięstwo w rasie Zamojski krótkodzioby – Waldemar Górski
- za zwycięstwo w rasie Zamojski – Lech Maziarczyk
- za zwycięstwo w rasie Roztoczański Wysokolotny – Dariusz Krawczuk
- za zwycięstwo w rasie Zakonniczka niemiecka – Krzysztof Niedzielski
- za zwycięstwo w rasie Orlik polski – Sławomir Madej
- za zwycięstwo w rasie Mikołajowski – Sławomir  Karpiuk
- za zwycięstwo w rasie Felegyhazer – Sławomir Krzak
- za zwycięstwo w rasie Perukarz – Grzegorz Fedec
- za zwycięstwo w rasie Pawik – Andrzej Boć
- za zwycięstwo w rasie Loczek – Stanisław Kuryś
- za zwycięstwo w rasie Chiński gołąb – Michał Burda
- za zwycięstwo w rasie Saksońska czajka – Jan Mnich
- za zwycięstwo w rasie Modena niemiecka – Łukasz Madejewski
- za zwycięstwo w rasie Karier – Wojciech Kulpa
- za zwycięstwo w rasie Ryś polski- Michał Mazurek
- za zwycięstwo w rasie Polski pocztowy wystawowy – Sławomir Karpiuk
- za zwycięstwo w rasie Niemiecki wystawowy – Wojciech Kulpa
Nagrody od Wójta Gminy Zamość otrzymali:
- za zwycięstwo w rasie Serama – Mirosław Urban
- za zwycięstwo w rasie Karzełek polski – Grzegorz Jabłoński
- za zwycięstwo w rasie Czubatka polska Brodata miniaturowa – Radosław Dula
- za zwycięstwo w rasie karzełek kochin – Andrzej Boć
- za zwycięstwo w rasie Sebrytka – Krzysztof Niedzielski
- za zwycięstwo w rasie Feniks – Mirosław Urban
- za zwycięstwo w rasie Araukana – Karol Kędzierski
- najlepszy w rasie Białoczuba polska – Bogusław Kniaź
- wyróżniony w rasie Karzełek kochin – Andrzej Boć
- wyróżniony w rasie Zamojski krótkodzioby – Dariusz Caryk
- wyróżniony w rasie Zamojski krótkodzioby – Waldemar Kawka
- wyróżniony w rasie Zamojski – Wojciech Kudyba
- wyróżniony w rasie Zamojski – Zbigniew Krawczyk
- wyróżniony w rasie Roztoczański wysokolotny – Tomasz Mardal
- wyróżniony w rasie Roztoczański wysokolotny – Mariusz Buczek
- wyróżniony w rasie Orlik polski – Sławomir Madej
- najlepszy w rasie Gołoszyjka rumuńska – Michał Burda
- najlepszy w rasie Komarneński – Stanisław  Gas
- najlepszy w rasie Wiedeński lotny – Mirosław Urban
- najlepszy w rasie Jejski dwuczuby – Stanisław Kuryś
- najlepszy w rasie Sroka krakowska – Stanisław Gas
- najlepszy w rasie Koroniarz sercaty – Michał Czuba
- najlepszy w rasie Gdański wysokolotny – Tadeusz Długosz
- najlepszy w rasie Białogłówka gąbińska – Krzysztof Niedzielski
- najlepszy w rasie Mewka orientalna – Edward Wasil
- najlepszy w rasie Szpak – Mirosław Urban
- najlepszy w rasie Garłacz górnośląski – Stanisław Gas
- najlepszy w rasie Garłacz sidłaty łapciaty – Andrzej Boć
- najlepszy w rasie Swift egipski – Mirosław Urban
- najlepszy w rasie Ryś staropolski – Sławomir Krzak
Puchary od Starosty Powiatu Zamojskiego za najlepsze kolekcje w rasach otrzymali:
Kolekcja w rasie Zamojski krótkodzioby
1 miejsce Waldemar Górski
2 miejsce Dariusz Caryk
3 miejsce Tomasz Mardal
Kolekcja w rasie Zamojski
1 miejsce Lech Maziarczyk
2 miejsce Wojciech Kudyba
3 miejsce Tomasz Mardal
Kolekcja w rasie Roztoczański wysokolotny
1 miejsce Dariusz Krawczuk
2 miejsce Tomasz Mardal
3 miejsce Mariusz Buczek
Kolekcja w rasie Orlik polski
1 miejsce Sławomir Madej
2 miejsce Mirosłw Dmitruk
3 miejsce Stanisław Radelczuk
Kolekcja w rasie Mikołajowski
1 miejsce Sławomir Karpiuk
2 miejsce Zygmunt Ziomko
3 miejsce Mariusz Buczek
Kolekcja w rasie Felegyhazer
1 miejsce Sławomir Krzak
2 miejsce Tomasz Mardal
3 miejsce Tadeusz Długosz
Kolekcja w rasie Pawik
1 miejsce Andrzej Boć
2 miejsce Andrzej Burda
3 miejsce Radosław Pezioł
Kolekcja w rasie Modena niemiecka
1 miejsce Stanisław Gas
2 miejsce Łukasz Madejewski
3 miejsce Marcin Mnich
Figurki dla hodowców Klubu Gołębi Wysokolotnych i Akrobatycznych i dyplomy za udział otrzymali:
W rasie Budapesztański wysokolotny – klasa sport
1 miejsce najlepszy lotnik 12godz. 13 minut Paweł Kaleta
I miejsce w kolekcji  z wynikiem 48 godz. 52 minuty – Paweł Kaleta
II miejsce w kolekcji z wynikiem 34 godz. 8 minut – Daniel Jasiński
III miejsce w kolekcji z wynikiem 30 godz. 28 minut – Antoni Oruba
Tippler  angielski – klasa sport
1 miejsce Najlepszy lotnik z wynikiem 12godz. 54 minuty – Jacek Bereźnicki
2 miejsce z wynikiem 8 godz. 45 minut – Andrzej Wojciechowski
Roller z Birmingham – klasa sport
Najlepszy lotnik ocena 94pkt. – Michał Czuba
Dyplomy za prezentację gołębi w wolierach otrzymali:
Andrzej Liwczak i Mirosław Gdak
Podziękowano też Panu Jerzemu Kardaszowi za ogromny wkład pracy i zaangażowanie w przygotowanie i organizację X Zamojskiej Wystawy.
Za udział i prezentację gołębi i drobiu dyplomy i książki otrzymali:
Marek i Michał Stawarski
Kacper Jowiec
Janusz Brzozowski
Mariusz Cwynar
Patryk Wlizło
Łukasz Zarek
Mirosław Kijanka
Tomasz Czop
Marek Bździuch
Jakub Marczuk
Zbigniew Mnich
Henryk Sachajko
Andrzej Gazda
Józef Chabros
Janusz Rak
Marcin Żołnierczuk
Mariusz Smyk
Ponadto nowi członkowie Zamojskiego stowarzyszenia odebrali legitymacje członkowskie:
Jakub Marczuk
Łukasz Zarek
Maciej Harasiuk
Mariusz Cwynar
Tomasz Arent
Hubert Bonecki
Piotr Woronecki
Dariusz Krawczuk
Feliks Maliszewski
Mirosław Kijanka
Marcin Janiec
Przemysław Pupiec
Oraz przyjaciele z Podkarpacia
Stanisław Gas
Sanisław Kuryś
Krzysztof Czarnecki
 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz