zamosc.tv

Zlikwidowana dziupla samochodowa

dodano: 13 marca 2019, źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

Pokaźną kryjówkę z kradzionymi elementami pojazdów odnaleźli ryccy policjanci wspólnie z kryminalnymi z KWP w Lublinie. Kradzione części samochodowe, takie jak silniki, skrzynie biegów i zawieszenia policjanci ujawnili na jednej z posesji w pow. garwolińskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że wartość odzyskanych części to kwota około pół mln zł. Do wyjaśnienia sprawy zatrzymany został 58-letni mężczyzna.

Do tej realizacji doszło przed kilkoma dniami. Kryminalni z Komisariatu Policji w Dęblinie, KPP w Rykach i KWP w Lublinie weszli na teren jednej z posesji w powiecie garwolińskim.  Podejrzewali, że mogą się tam znajdować skradzione elementy pojazdów. Mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Lublinie podczas przeszukania ujawnionej  „dziupli” znaleźli  elementy kilkunastu samochodów różnych marek, między innymi silniki, skrzynie biegów, zawieszenia.

                                       
Na miejscu funkcjonariusze weryfikowali numery elementów danych pojazdów i szczegółowo sprawdzali skąd pochodzą. Szybko ustalili, że część z zabezpieczonych podzespołów pochodzi między innymi z kilku samochodów skradzionych na terenie Polski.
 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz