zamosc.tv

Policjanci zatrzymali podejrzanych o rozbój

dodano: 21 marca 2019, źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

Policjanci ze Szczebrzeszyna zatrzymali trzech młodych mężczyzn oraz nastolatkę podejrzanych o rozbój. Z relacji pokrzywdzonego wynika, że 17-letnia znajoma poprosiła go o przysługę, a kiedy przyszedł w umówione miejsce został pobity przez mężczyzn w wieku 16, 20 i 21 lat. Napastnicy zabrali mu telefon i kurtkę. Za to przestępstwo dorosłym podejrzanym grozi do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast nieletniemu - środek wychowawczy lub poprawczy, o którym zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Do zdarzenia doszło w niedzielę na przystanku autobusowym w jednej z miejscowości gm. Szczebrzeszyn. Pokrzywdzony 18-letni mieszkaniec tej gminy, przyszedł tam, ponieważ znajoma poprosiła go o kilka papierosów. Młodzieniec nagle został zaatakowany przez trzech mężczyzn. Napastnicy popychali go i uderzali pięściami. Jeden z nich zabrał 18-latkowi kurtkę, w której  był telefon. Pokrzywdzonemu udało się uciec na sąsiadującą z przystankiem posesję. Napastnicy gonili go, jednak po chwili odpuścili i uciekli zabierając ze sobą kurtkę i telefon pokrzywdzonego.  
Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci ze Szczebrzeszyna. Dzięki  wnikliwej analizie zebranego materiału, następnego dnia po zdarzeniu, zatrzymani zostali podejrzani o dokonanie rozboju dwaj mieszkańcy gm. Szczebrzeszyn w wieku 20 i 21 lat. We wtorek mundurowi dotarli również do 16-latka oraz 17-letniej ich wspólniczki. Dorośli podejrzani trafili do policyjnego aresztu, a 16-latek do Policyjnej Izby Dziecka. Policjanci ze Szczebrzeszyna odzyskali także skradzione przedmioty, które pokrzywdzony stracił podczas rozboju.  

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz