zamosc.tv

I Turniej Piłkarski o Puchar Żołnierzy Wyklętych

dodano: 22 marca 2019, źródło: www.lublin.uw.gov.pl

W hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli w Lublinie odbył się I Turniej Piłkarski o Puchar Żołnierzy Wyklętych pod patronatem Wojewody Lubelskiego. Organizatorami zawodów byli Radny Miasta Lublin Marcin Jakóbczyk, Stowarzyszenie Głos Bohatera, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Szkoła Podstawowa nr 31 w Lublinie.

Wojewoda Przemysław Czarnek otwierając uroczystość zachęcił młodych zawodników do walki na boisku. – Żołnierze niezłomni byli zaangażowani w to, co robią. Wy dzisiaj nie musicie na szczęście angażować się w to, co oni, ale wasza niezłomność ma polegać na tym, że macie być zaangażowani we wszystko to, co musicie robić i to, co lubicie robić. Dzisiaj kochacie grać w piłkę, grajcie z zaangażowaniem i tym zaangażowaniem oddajecie cześć żołnierzom niezłomnym – powiedział Czarnek.
Rozgrywki poprzedziła modlitwa wraz z błogosławieństwem, którego udzielił ks. Arkadiusz Paśnik, zaś pierwsze spotkanie rozpoczął symbolicznym kopnięciem piłki kpt. Aleksander Kuchciewicz ps. Żbik. W turnieju wzięły udział reprezentacje 6 szkół podstawowych z terenu miasta Lublin, a najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 7 im. ks. Jana Twardowskiego.
 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz