zamosc.tv

Kaskadowy pomiar prędkości

dodano: 22 marca 2019, źródło: www.policja.pl

Dzisiaj w całym kraju Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Mają one na celu egzekwowanie od kierujących przestrzeganie ograniczeń prędkości.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na prowadzeniu statycznej kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często niezbyt długim, odcinku drogi.
Nadzorem Policji obejmowane są, w pierwszej kolejności, drogi o największym zagrożeniu wypadkowością.
Działania mają również charakter prewencyjny. Policjanci przypominają uczestnikom ruchu drogowego jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – dostosowaną do panujących warunków to jest m.in. natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, pogody, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 08:44, 25 marca 2019 przez: popieram

Dobre działanie policji. Wykrywać i karać potencjalnych sprawców nieszczęść i tragedii. Większość kierowców przestrzega przepisów i ma wyobrażnię. Ale są i tacy , co zaczynają myśleć po szkodzie- kiedy jest za póżno Zacytuj