zamosc.tv

„Teraz zdrowie – Lubelskie”. Debata o służbie zdrowia

dodano: 15 maja 2019, źródło: www.lublin.uw.gov.pl

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja „Teraz zdrowie – Lubelskie”. Sytuacja finansowa szpitali województwa lubelskiego, analiza potrzeb zdrowotnych oraz sytuacja finansowa i kadrowa to tematy, z którymi zmierzyli się uczestnicy spotkania.

- Służba zdrowia w województwie lubelskim stoi na wysokim poziomie w stosunku do innych województw, ale wiele jest jeszcze do zrobienia – mówił wojewoda Przemysław Czarnek podczas konferencji.
Na spotkaniu podnoszono zwłaszcza problemy, z którymi borykają się służby medyczne. Wskazywano przede wszystkim  na niedofinansowanie szpitali oraz problemy kadrowe. – Przychodzi czas na decyzje, które będą musiały być podejmowane i będą szły w kierunku usprawnienia, przede wszystkim, szpitalnej opieki na terenie Lublina i okolic – powiedział wojewoda Czarnek.
Wojewoda stwierdził, że wszystkie działania muszą się skupić wokół profilowania szpitali oraz tworzenia systemu zarządzającego nimi. – Nie ma podmiotu, który by w ten sposób zawiadywał. To jest dzisiaj największy problem – zauważył Czarnek.
- Doszliśmy do sytuacji, w której średni wiek pielęgniarek w szpitalach to 53 lata, i nawet więcej. Z jednej strony to znakomicie, bo doświadczenie jest duże, z drugiej strony to niezbyt dobrze, bo wszyscy się starzejemy w równym, szybkim niestety tempie i za chwilę będziemy mieli problem – stwierdził wojewoda.
 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz