zamosc.tv

Świąteczna kumulacja w Nałęczowie 26 maja

dodano: 16 maja 2019

Mieszkańcy Nałęczowa i okolic to szczęściarze. 26 maja dojdzie tu do nagromadzenia atrakcji, których skalę można porównać z trafieniem szóstki w totka. Świętować będą rowerzyści i młodzi biegacze, rodzice i dzieci, miłośnicy muzyki i kulinariów. A za wszystko odpowiada Cezary Zamana i właściciel marki Cisowianka.

Kolarski mistrz Polski i marka Cisowianka współpracują ze sobą już trzeci rok z rzędu. Razem organizując rowerowe imprezy na terenie całej Polski, zachęcają do aktywnego spędzania wolnego czasu. Ale takiej imprezy jak ta zaplanowana w Nałęczowie jeszcze nie robili. Pretekst do takiego rozmachu to podwójny jubileusz: Cisowianka świętuje swoje 40-lecie działalności, a dla Cezarego Zamany jest to 15. sezon organizowania sportowych imprez.
Co sprawia, że ostatnia niedziela maja na pewno wszystkim zapadnie w pamięć?
Kolarze w siódmym niebie
Mający przejechane ponad 800000 kilometrów na rowerowym siodełku Cezary Zamana wie, jak zorganizować emocjonujący wyścig. W Nałęczowie będzie można się o tym przekonać, startując w Cisowianka Road Tour. To kolarski wyścig dla amatorów o różnym poziomie zaawansowania. Swoich sił można spróbować na dwóch dystansach: krótszym ½ Pro (47 km) oraz bardziej wymagającym Pro (90 km). Bez względu na wybór dystansu, będzie można poczuć się jak w zawodowym peletonie. Piękna oprawa wyścigu z honorowym startem spod Pałacu Małachowskich, techniczne samochody na trasie i najdokładniejszy w Polsce pomiar czasu z dokładnością do tysięcznych sekundy.
A co najważniejsze: perfekcyjnie przygotowana trasa z elektryzującą wspinaczką się po trzech tzw. patelniach, zakrętów pnących się w górę między winoroślami. Nie braknie ostrych podjazdów i zakrętów wymagających nie tylko dobrej techniki, ale i niemałej odwagi, by pokonać je z optymalną prędkością i nie stracić kontaktu z rwącą do przodu czołówką peletonu.
Rywalizację na najcięższym podjeździe – tym na Piadolowej Górze – śledzić będzie można na wielkich telebimach umieszczonych w miasteczku rowerowym.
Biegacze na start
Ale nie trzeba roweru, by 26 maja poczuć atmosferę sportowego święta. Wystarczą wygodne trampki. Przy Pałacu Małachowskich na terenie Parku Zdrojowego w Nałęczowie odbędą się dziecięce biegi na orientację. Rozległe tereny zielone dają wiele możliwości na wytyczenie ciekawych tras i można być pewnym, że organizatorzy zawodów z tej szansy skorzystają. Każdy młody zawodnik, który dobiegnie do mety – bez względu na zajęte miejsce – wróci do domu z pięknym, wiszącym dumnie na szyi pamiątkowym medalem.
Rybka MiniMini czeka na rodziny
Do Nałęczowa zawita też znana z telewizyjnych bajek Rybka MiniMini. Zaprosi ona przedszkolaków do startu w wyścigach na rowerkach: tych biegowych, jak i tych na czterech lub dwóch kółkach. Mali wyczynowcy, dopingowani gromko przez Rybkę MiniMini oraz swoje rodziny, będą ścigać się w kategoriach wiekowych i z podziałem na płeć. Bezpieczne trasy również zostaną wytyczone na terenie Parku Zdrojowego przy Pałacu Małachowskich. Pamiątką za niedzielny start będzie dyplom oraz piękne zdjęcia, które wkrótce po zawodach będzie można oglądać w Internecie i dzielić się nimi ze znajomymi.
Kulinarna i muzyczna uczta
Na koniec dnia będzie można zregenerować zmęczone bieganiem czy jazdą mięśnie. A także nasycić swoje zmysły. Na terenie Parku Zdrojowego serwowany będzie wyborny catering, w tym przyrządzone na miejscu grillowane dania. Zwieńczeniem niedzielnego świętowania będą występy gwiazd polskiej sceny: dla zawodników zagra najpierw Bajm, a następnie Krzysztof Cugowski. To artyści rozpoznawani w całym kraju, których przeboje towarzyszą kolejnym pokoleniom Polaków.
By uczestniczyć w tych wszystkich atrakcjach, należy zapisać się na wyścig kolarski Cisowianka Road Tour. Wstęp na teren imprezy będą mieli zawodnicy oraz osoby towarzyszące. Zapisy odbywają się on-line: https://www.tour.zamanagroup.pl/?stat=457&ord=2
„Przyznaję, że bardzo mocno zaangażowałem się w promocję sportowej aktywności w Nałęczowie. Za mną jest już prelekcja w przedszkolu na temat bezpiecznej jazdy na rowerze, a 17 maja objeżdżam tutejsze szkoły podstawowe z podobnym wystąpieniem. Będę też zachęcał młodzież do udziału w biegach na orientację i do kibicowania strefie kibica” – opowiada Cezary Zamana. „Zawsze dbam na moich zawodach o najatrakcyjniejsze trasy, ale w przypadku tej imprezy poruszam do sportu cały Nałęczów” – kończy kolarski mistrz Polski.
Cisowianka Road Tour 26 maja
Wyścig główny Cisowianka Road Tour
9.00-12.00- zapisy i odbiór pakietów (przy Pałacu Małachowskich na terenie Parku Zdrojowego w Nałęczowie)
12.20- start honorowy dystansu Pro (przy Pałacu Małachowskich na terenie Parku Zdrojowego w Nałęczowie)
12.21- start honorowy dystansu ½ Pro (przy Pałacu Małachowskich na terenie Parku Zdrojowego w Nałęczowie)
(meta- teren zakładu butelkującego Cisowiankę)
13.40-14.00- finisz zawodników z dystansu ½ Pro
14.30- dekoracja dystansu ½ Pro ( scena)
15.00-15.30- finisz zawodników dystansu Pro
15.30- dekoracja dystansu Pro (scena)
Imprezy dla dzieci „Na sportowo z Cisowianką” przy Pałacu Małachowskich na terenie Parku Zdrojowego w Nałęczowie:
10.00-12.00- biegi dla dzieci na orientację, 6 kategorii wiekowych
11.00-12.00- zawody dla przedszkolaków Wyścigi MiniMini+Mazovia (dzieci do lat 6)
Występy Bajm i Krzysztofa Cugowskiego  od godziny 16.30
 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz