zamosc.tv

Bez kasku ale z promilami

dodano: 13 czerwca 2019, źródło: zamosc.lubelska.policja.gov.pl

53-latek z powiatu biłgorajskiego kierując motocyklem w organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu. Został zatrzymany do kontroli drogowej, ponieważ policjanci zauważyli, że nie posiada wymaganego przepisami kasku ochronnego. Za jazdę na podwójnym gazie grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia. Policjanci apelują o trzeźwość i rozwagę na drodze.

Policjanci ze Szczebrzeszyna patrolując drogi miejscowości położonych w gm. Radecznica w Trzęsinach zauważyli kierującego motocyklem, który jechał bez wymaganego prawem kasku ochronnego. Postanowili wiec zatrzymać motocyklistę do kontroli drogowej i przypomnieć kierującemu o obowiązku jazdy w kasku. Kiedy mężczyzna został zatrzymany do kontroli okazało się, że to nie jedyne przewinienie drogowe popełnione przez motocyklistę. Mundurowi wyczuli od niego silną woń alkoholu, a badanie stanu trzeźwości potwierdziło stan, w jaki znajdował się kierujący jednośladem. Wynik badania wskazał w jego organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.
Kierujący motocyklem 53-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Poniesie również konsekwencje jazdy bez kasku ochronnego oraz braku w czasie kontroli drogowej prawa jazdy.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz