zamosc.tv

Lipiec w Rezerwacie Dzikich Dzieci 2019

dodano: 28.06.2019

Pracownia SZTUCZKA\WIRYDARZ:
 

Śniadanie na fortepianie
14,21 lipca/niedziele/g. 10-11:30/10zł
Zapraszamy na wyjątkowe spędzanie poranków z muzyką na żywo.
W menu ulubione muzyczne drobiazgi- od baroku do romantyzmu- Fortepian w miniaturze Tomasza Bielskiego. Nie zabraknie również klasyków wiedeńskich: Haydna, Mozarta  i Beethovena w wykonaniu Lidii Dzhmachyan. No i chrupiąca bagietka, marmolada, masło, miód, mleko, płatki, musli i inne smakołyki.
Plusy: na zewnątrz, na żywo, smacznie i wyrafinowanie
Minusy: trzeba wyjść z domu! A nie to też plus :D
REZERWAT DZIKICH DZIECI:
Rezerwat Dzikich Dzieci to wyjątkowe na skalę ogólnopolską miejsce, które powstało z inspiracji ideą Adventure Playground a rozwija się dzięki wsparciu z Budżetu Obywatelskiego. To odskocznia od zgiełku miasta, rygoru grafików i codziennych zadań. Polis dla dzieci gdzie same decydują co robią i jak. Tu kształtują się więzi i postawy społeczne, rozwijają umiejętności praktyczne, inteligencja emocjonalna i przestrzenna. Rośnie samodzielność i poczucie własnej wartości. Tu nie ma nic gotowego (oprócz palet  i toalet ;).
# strefa ścisła Rezerwatu: 7+ (rodzic musi przy pierwszej wizycie osobiście, na miejscu i jednorazowo wypełnić i złożyć kartę zgłoszenia oraz zapoznać się z regulaminem)
# otulina Rezerwatu: 0-7 lat (tu dziecko przebywa z opiekunem)
Wejście do Rezerwatu od ulicy Dolnej Panny Marii 6 lub 8
Dni i godziny otwarcia w lipcu:
Wtorek- niedziela/10:00-18:00
Dni rodzinne/7, 14, 21, 28 lipca/10:00-18:00
Zamknięte: w poniedziałki
wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny
Latamy!- spektakl dla dzieci 3- 6 lat
7 lipca/niedziela/g. 17:00/wstęp wolny/ Rezerwat Dzikich Dzieci
Lato to nie tylko wspaniała pogoda, wybujała przyroda i światło od wczesnego ranka do późnej nocy. Lato to przede wszystkim stan umysłu, w którym podobno można nawet latać.
Dlatego drugi odcinek serialu teatralnego „Cztery pory roku” jest oparty na specyficznym odczuwaniu przestrzeni, zabawach kinezjologicznych i zabawie przy puszczaniu latawców. Spektakl odbywa się na wolnym powietrzu, skłania do doświadczania przestrzeni na różnych poziomach, głównie przez ruch.
Niezbędny ekwipunek to uśmiech od ucha do ucha!
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” 
scenariusz i reżyseria: Liza Szczęśliwa
koncepcja i scenografia: Iwona Kornet, Iwona Księżniak, Liza Szczęśliwa
muzyka (na żywo): Sylwia Lasok, Marcin Kowalczuk
obsada: Sylwia Lasok, Marcin Kowalczuk, Izabela Śliwa, Dominika Krzyżanowska
WAKE UPcycling- warsztaty/ wstęp wolny (bez zapisów)/ Rezerwat Dzikich Dzieci
Pracownia upcyclingu i zero waste
6, 7, 13, 14, 20, 21, 27, 28 lipca/g. 11:00- 16:00
Pobudka! Świat się śmieci a Ty śpisz? Zapraszamy w weekendy w godz. 11:00- 16:00 do Pracowni ucyclingu i zerowaste. Poznaj świat z nowej perspektywy, rozbudź swoją kreatywność, zacznij tworzyć z niecodziennych materiałów niepowtarzalne rzeczy, jednocześnie zmieniając życie na bardziej eko. W ramach Pracowni odbędzie się cykl kreatywnych zajęć ekologicznych połączonych z interakcyjnymi wystawami, które będą współtworzyć dzieci. Spotkania uwieńczy pokaz mody TrashenShow stworzonej przez dzieci i artystów.
Prowadzenie: Małgorzata Wołoszyn
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” 
Przędza. Osnowa. Krosno. Wyobraźnia.
- warsztat towarzyszący wystawie Pa śmieciu!
14 lipca/niedziela/11:30–13:30/Wirydarz/wstęp wolny
zapisy: sztuczka@ck.lublin.pl
Warsztaty familijne z wyplatania kilimów od podstaw. Za pomocą wełnianej przędzy oraz tekturowego krosna każdy uczestnik tworzy własną kompozycję, którą wyplata pod okiem prowadzących warsztaty studentów Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych, w ramach wystawy Pa śmieciu! Warsztaty mają zachęcić do kreatywnego postrzegania tkaniny, nauczyć nowej umiejętności oraz zwrócić uczestników do zainteresowania rzemiosłem.
Prowadzenie: studenci ASP Warszawa
DZIKI OGRÓD- warsztaty
* BLUSZCZE/ wstęp wolny/ zapisy w Rezerwacie
13 lipca/sobota/10:00-13:00/wstęp wolny/zapisy w Rezerwacie
Spotkanie ma na celu przyozdobienie Dzikiego Ogrodu i jego najbliższej okolicy pnączami. Oprócz wspólnej pracy przy tworzeniu zielonej przestrzeni, uczestnicy poznają dostępne w naszych warunkach gatunki pnączy, ich budowę oraz mechanizmy przetrwania. Nauczymy się rozpoznawać otaczające nas gatunki i odczarujemy wszechobecne słowo „bluszcz” jako synonim rośliny pnącej.
Warsztat jest związany z pracą fizyczną, ale można również przysłuchiwać się, obserwować i uczestniczyć w dyskusji.
Prowadzenie: MB
* SzablON – włącz się i zrób sam!
27 lipca/sobota/10:00-11:30/wstęp wolny/zapisy w Rezerwacie
Słowo szablon posiada wiele znaczeń, może kojarzyć się z czymś technicznym, praktycznym, albo też z nudnym i rutynowym. Na warsztatach rozejrzymy się wokół siebie i poszukamy szablonów zarówno w najbliższym otoczeniu, jak i w sobie. Będziemy korzystać z odnalezionych szablonów i nauczymy się przygotowywać  szablon jak prawdziwi fachowcy. I sami zdecydujemy, czy szablon to nuda, czy też coś naprawdę super przydatnego i wielozadaniowego.
Warsztaty dla dzieci 7+, młodsze dzieci mogą z rodzicami, dorośli bez dzieci też mile widziani. Dodatkowo, osoby które posiadają uprawę w Dzikim Ogrodzie będą mogły wykonać szablonową nazwę dla swojej grządki.
Prowadzenie: Alicja Magiera
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”
* 6 lipca/sobota/g. 10:00/wstęp wolny/ zapisy w Rezerwacie
Tropiciel zwierząt: śledź po śladach i trop po tropach
Dzieci prawdziwymi tropicielami przyrody. Na łonie natury- w lesie, parku żyje mnóstwo dzikich zwierząt, które często chowają się przed ludźmi. Po różnorodnych śladach, tropach i odgłosach nauczymy się rozpoznawać ich obecność. Dowiemy się co znaczą takie pojęcia jak: zrzuty, buchtowisko, wypluwki, czemchanie, galasy, repelenty itd. Urozmaiceniem zajęć będą również zabawy ruchowe i karty pracy.
Prowadzenie: Aneta Sławińska
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” 
* 20 lipca/sobota/g. 10:00/wstęp wolny/zapisy w Rezerwacie
Zielony Survival
W dniu 20 lipca zaprosimy dzieci w wieku 6-12 lat na Zielony Survival. Jeśli jesteś prawdziwym bohaterem i wojownikiem zapraszamy Cię na niesamowitą przyrodniczą przygodę. Nauczymy się jak poradzić sobie w lesie w ekstremalnych warunkach - kiedy się zgubimy, kiedy zaskoczy nas burza, gdy spotkamy leśne zwierzę itd. Takie pojęcia jak: bushcraft, leśny survival, słupek oddziałowy nie będą już dla nas zagadką. Zbudujemy szałas, zrobimy legowisko i zażyjemy leśnych kąpieli a to wszystko już w lipcu. Zapraszamy!
Prowadzenie: Aneta Sławińska
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” 
Dzika Sztuka
Cykl warsztatów poświęconym sztuce eko-art dla najmłodszych.
Będziemy tworzyć małe dzieła sztuki z rzeczy znalezionych na spacerze, na wakacyjnych wyjazdach lub w Rezerwacie oraz kilku prostych rzeczy, które zawsze znajdują się                    w naszych domach.

* 14 lipca/niedziele/g.10:00/wstęp wolny/zapisy w Rezerwacie
Zielnik – kiedyś w domach jako obrazy wieszano zielniki i my wykonamy je własnoręcznie ze znalezionych w rezerwacie, na łące lub lesie ziół. Przy okazji         dowiemy się czegoś o tych leczniczych roślinach. Zielnik możemy również wykonać     w formie książeczki. Uczestnicy mogą przynieść własne ramki. Potrzebne materiały:     papier* stare ramki do obrazu* pisaki* zasuszone zioła, sznurki* wstążki, wikol*.     Przynieś, jeśli posiadasz:)
* 28 lipca/niedziele/g.10:00/wstęp wolny/zapisy w Rezerwacie
Kolaż/ Asamblaż – kolaż to technika artystyczna polegająca na tworzeniu kompozycji z różnych gotowych tworzyw jak gazeta czy fotografia oraz uzupełnianiu     jej tradycyjnie farbą czy innymi narzędziami do rysunku. Asamblaż jest jego bardziej     rozbudowaną, trójwymiarową formą. My wykonamy takie prace z rzeczy, które     oczywiście znajdziemy na spacerze lub w rezerwacie – zasuszonych kwiatów,     piórek etc. Prowadzenie: Joanna Olejko
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” 
DZIKIE GRAND PRIX- warsztaty konstrukcyjne
21lipca/sobota/g.10:00/wstęp wolny/zapisy w Rezerwacie
Aby Pierwszy Rezerwatowy Wyścig Gokardów Samoróbek mógł się odbyć musimy najpierw wykonać nasze pojazdy. Kółka i inne elementy konstrukcyjne będą dostępne na miejscu, ale zachęcamy również do przyniesienia własnych komponentów. Warto przejrzeć szopę, schowek czy piwnicę, zajrzeć czy sąsiad nie wystawił starego wózka pod śmietnik. Warsztaty kończą się wyścigiem, w którym zwyciężą pojazdy, które przetrwają wyboistą  trasę śmietnik- szafa wejściowa.
Prowadzenie: Jakub Warszawa
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury” 

 

Ewa Dados Jabłońska

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz