zamosc.tv

Wystawa Aleny Grom "Język wykładowy”

dodano: 17 lipca 2019

„Język wykładowy” Aleny Grom to tytuł wystawy zorganizowanej we współpracy z Zamojskim Towarzystwem Fotograficznym w ramach Międzynarodowego Festiwalu Fotografii WSCHODNIA 2019. Wernisaż wystawy odbył się 16 lipca 2019 r. w galerii BipeArt w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu przy ul. Sienkiewicza 5.

Prace Aleny Grom mówią o problemach wschodniej Ukrainy, a konkretnie o mieście Marinka znajdującym się na linii frontu. Mieszka w nim ok. 6 500 osób, w tym 493 to dzieci, które z różnych powodów nie mogły opuścić strefy wojny. Autorka  koncentruje się na zwykłych ludziach, którzy znajdują się w trudnych warunkach społecznych i politycznych.
Wernisaż wystawy otworzyła pani dr Dorota Mach – dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu oraz pan Andrzej Pogudz – Prezes Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego. Wzięli w nim udział artyści, ludzie kultury, oświaty,  osoby zainteresowane fotografią oraz zaproszeni goście z Ukrainy i Gruzji.
Ekspozycja Aleny Grom otwiera cykl sześciu wystaw fotograficznych, które można oglądać w różnych miejscach Zamościa w ramach Międzynarodowego Festiwalu Fotografii WSCHODNIA.
Wystawę „Język wykładowy” można oglądać w Galerii BipeArt Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00 do końca sierpnia 2019 r.

 

Alicja Piskorska
 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz