zamosc.tv

Dołącz do Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa!

dodano: 13 wrzesnia 2019

To już połowa września, a więc najwyższa pora, aby przygotować się na październik, który jest Europejskim Miesiącem Cyberbezpieczeństwa. Ty też możesz wziąć w nim udział. Czekamy na Twoją inicjatywę!
Cyberhigiena oraz nowoczesne technologie, czyli tematy bliskie wszystkim – nie tylko ekspertom – to motywy przewodnie tegorocznego Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa (European Cyber Security Month, ECSM), koordynowanego w Polsce przez NASK Państwowy Instytut Badawczy.

Nie tylko dla ekspertów
Przez cały październik, we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej – w tym oczywiście w Polsce – organizowane będą warsztaty, konferencje, spotkania i akcje specjalne poświęcone tym tematom. Wszystko po to, by coraz więcej osób dowiadywało się o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu, a także o wyjątkowych możliwościach, jakie dają nowe technologie.
– Zależy nam na zaangażowaniu wszystkich osób, które na co dzień używają internetu, nie tylko ekspertów. Ideą Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa jest bowiem nie tylko edukacja, ale i wspólne działanie – mówi Krzysztof Silicki, Zastępca Dyrektora NASK ds. Cyberbezpieczeństwa i Innowacji.
Dołącz już dziś
Dlatego zachęcamy do włączenia się w obchody Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa. Są na to trzy sposoby:
1. Zorganizuj inicjatywę
Inspirujący wykład o sztucznej inteligencji? Lekcja dla uczniów dotycząca bezpieczeństwa w mediach społecznościowych? A może warsztat o wpływie fake newsów? Zapraszamy do zgłaszania wydarzeń pod adresem: ecsm@nask.pl oraz na stronie www.bezpiecznymiesiac.pl. Wystarczy wypełnić prosty formularz.
2. Weź udział w wydarzeniu
Jeśli nie masz pomysłu na własną inicjatywę, weź udział w wydarzeniach organizowanych przez innych. Informacje o tym, co będzie się działo znajdziesz na stronie www.bezpiecznymiesiac.pl w poszczególnych zakładkach tematycznych.
3. Wesprzyj informacyjnie Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa
Inny sposób to wsparcie promocji wydarzeń wśród Twoich znajomych. Udostępnij lub przekaż dalej informacje, które opublikujemy na naszych stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych:
· www.bezpiecznymiesiac.pl
· https://www.facebook.com/ECSMPL
· https://twitter.com/EcsmPolska
Co zyskujesz jako partner Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa?
· Stajesz się częścią ogólnoeuropejskiej kampanii! Opublikujemy informacje o Twoim wydarzeniu na europejskiej stronie https://cybersecuritymonth.eu/ oraz polskiej www.bezpiecznymiesiac.pl.
· Możesz nawiązać współpracę z innymi instytucjami z UE, które także biorą udział w kampanii.
· Możesz korzystać z materiałów edukacyjnych oraz promocyjnych przygotowanych przez ENISA oraz NASK.
· Możesz korzystać z bazy wiedzy na stronie www.bezpiecznymiesiac.pl. Są tam dostępne materiały, które powstały w ramach ubiegłorocznych kampanii ECSM, w tym m.in. kampania Europolu „CyberScams”.
· Zaprosimy Cię na kick-off event oraz inne wybrane wydarzenia organizowane przez NASK w ramach obchodów ECSM.
· Jeśli organizujesz wydarzenie lub chcesz przygotować różnego rodzaju materiały dla swojej organizacji – daj nam znać. Postaramy się wesprzeć Cię merytoryczną wiedzą ekspertów CSIRT NASK.
 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz