zamosc.tv

"Spowiedź w drewnie"- zaproszenie

dodano: 27 lutego 2020

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” w Zamościu pragnie szczególnie podziękować wszystkim mieszkańcom Zamojszczyzny. Bez ich zaangażowania nie byłoby możliwe ukończenie I etapu budowy Kompleksu Terapeutyczno – Opiekuńczego dla Dorosłych Osób z Niepełnosprawnościami „Rodzinny Dom”.
Z tej okazji wraz z Parafią Katedralną organizujemy Mszę Świętą Dziękczynną, na którą Państwa wraz z uczniami serdecznie zapraszamy. Msza odbędzie się 28.02.2020 w Katedrze Zamojskiej o godz. 11:00

Stowarzyszenie „Krok za krokiem”, Teatr Teatroterapia Lubelska oraz Zamojski Dom Kultury zapraszają również wszystkich darczyńców i Przyjaciół Stowarzyszenia na spektakl teatralny z udziałem osób z niepełnosprawnościami, "Spowiedź w drewnie". Zostanie on wystawiony w najbliższy piątek, 28 lutego o godzinie 17:00 w Zamojskim Domu Kultury.
Wstęp bezpłatny.
Kilka słów o spektaklu:
Sztuka “Spowiedź w drewnie” inspirowana życiem beskidzkiego rzeźbiarza Jędrzeja Wowory jest testamentem reżyserskim Jana Wilkowskiego.
Głównym bohaterem jest świątkarz, który przed śmiercią spowiada się wystruganemu przez siebie Chrystusowi. Półgodzinne przedstawienie genialnie pokazuje człowieka i jego dzieło, które obróciło się przeciw swemu twórcy. Koślawe, nieudane lub niedokończone figury świętych z wrzaskiem domagają się kary piekła dla świątkarza, aż Zbawiciel musi ich głośno przywołać do porządku. W końcu człowiek umiera przygnieciony swym dziełem: spadającymi z półek rzeźbami. Chrystus daje mu jednak rozgrzeszenie: On też jest niedostrugany i wie, że samemu Stwórcy świat nie do końca się udał.
Scenariusz: Jan Wilkowski
Reżyseria: Maria Pietrusza-Budzyńska i zespół terapeutów Warsztatu Terapii Zajęciowej – Teatroterapia z Lublina
Obsada: uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej – Teatroterapia z Lublina

 

Michał Król
Stowarzyszenie Pomocy
Dzieciom Niepełnosprawnym
„Krok za krokiem” w Zamościu

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz