Cysterna wpadła na autobus. 12 rannych
dodano: 25.10.2010Groźny wypadek na drodze powiatowej nr 2420 C w Bystrzycy koło Mogilna. W ruszający z przystanku autobus PKS uderzyła cysterna przewożąca drożdże. Poszkodowanych zostało 12 osób. Jedna z kobiet jest w stanie ciężkim. Droga będzie zablokowana co najmniej do godz. 10.30.
Około godziny 7 w miejscowości Bystrzyca cysterna przewożąca drożdże najechała na tył autobusu PKS - poinformował PAP oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Toruniu. Według wstępnych ustaleń, kierowcy pojazdów byli trzeźwi. Autobusem jechało 15 osób. W najgorszym stanie jest jedna z pasażerek, która z poważnym urazem kręgosłupa trafiła do szpitala w Inowrocławiu. Niedługo po tym do tej lecznicy przewieziono drugą kobietę. Pozostałe 10 osób, w tym kierowcy, w związku z odniesionymi potłuczeniami i drobnymi urazami skierowane zostały do szpitala w Strzelnie na dodatkowe badania. - Życiu wszystkich poszkodowanych w wypadku nie zagraża niebezpieczeństwo - powiedział na antenie TVN24 rzecznik straży pożarnej w Mogilnie Patryk Kaczmarek.Utrudnienia w ruchu Na miejscu trwa usuwanie skutków wypadku. Droga w Bystrzycy będzie zablokowana do ok. godz. 10:30. Policjanci pracują nad ustaleniem dokładnych okoliczności i przyczyn zdarzenia oraz kierują ruchem na zorganizowanych objazdach.
Aktualności
więcej-
Oszustwo na domek w Zakopanem
- Jechał ciągnikiem bez świateł i wykonywał niebezpieczne manewry. Miał niemal 3 promile alkoholu w organizmie
- Czołówka w Korytkowie Dużym
- Rekrutacja do 3 Zamojskiego batalionu zmechanizowanego
- II kwartał 2026 roku – mniej przypadków niezgłoszonej na granicy gotówki
- „Z młodej piersi się wyrwało…” – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, upamiętniające 82.rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
- Wakacyjne pokazy musztry
- Obywatel Ukrainy za kradzieże został wydalony z Polski
Komentowane Aktualności
- Charytatywny koncert na Rynku Wielkim. Wszyscy gramy dla Dominiki (3)
- Komunikat - utrudnienia w parkowaniu przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Zamościu (2)
- Ulica Literacka 2026 (1)
- Obywatel Uzbekistanu za organizowanie nielegalnej migracji został wydalony z Polski (1)
- Ulica Literacka 2026 (1)
- Dwa razy więcej drzew na Rynku Wielkim (1)
- Szturm Twierdzy Zamość 2026 (1)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXIX sesja Rady Miasta Zamość (534)
- Potrącenie seniorki na pasach (2)
- Pięć osób w szpitalu (7)
- Pijany kierowca audi doprowadził do czołowego zderzenia w Jatutowie. Miał ponad 2 promile (1)
- Zderzenie mercedesa z volvo na Lipskiej (1)
- Dziękuję i życzę (1686)
- Święto Policji w Zamościu (3)
- Dziękuję i życzę (1686)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (883)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
Tymczasowy areszt dla 19-letniego sprawcy śmiertelnego wypadku drogowego
dodano: 17.07.2026Sąd na wniosek śledczych zastosował tymczasowy areszt wobec 19-latka. Mężczyzna jest podejrzany o spowodowanie w stanie nietrzeźwości tragicznego wypadku drogowego, w którym śmierć poniósł jego rówieśnik. Do zdarzenia doszło 13 czerwca 2026 roku na terenie gminy Wierzbica.
Zobacz materiałNowa legitymacja emeryta-rencisty
dodano: 06.07.2026Dokument, z którego korzystają miliony emerytów i rencistów w Polsce, będzie mieć nowy wzór. Chodzi o legitymację emeryta-rencisty ZUS. Nie trzeba wymieniać starych dokumentów, nadal zachowują ważność.
Zobacz materiałW Zamościu powstaje nowe boisko
dodano: 17.07.2026Jak pogoda dopisze, to za tydzień będzie fajrant – tak sytuację ocenia kierownik ekipy, która przy Szkole Podstawowej Nr 3 im. Elizy Orzeszkowej buduje wielofunkcyjne boisko.
Zobacz materiałObywatel Uzbekistanu za organizowanie nielegalnej migracji został wydalony z Polski
dodano: 14.07.2026Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej doprowadzili do wydalenia z Polski obywatela Uzbekistanu. Mężczyzna był zaangażowany w proceder organizowania nielegalnej migracji z terytorium Białorusi do Polski. Przez okres 10 lat nie będzie mógł powrócić do Polski. Ma też zakaz wjazdu do krajów strefy Schengen.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)