zamosc.tv

Złamał zasady kwarantanny

dodano: 08 kwietnia 2020, źródło: zamosc.lubelska.policja.gov.pl

31-latek postępując bezmyślnie i nieodpowiedzialnie opuścił miejsce kwarantanny. Po tym przyjechał do Zamościa, aby jak powiedział policjantom – spotkać się z dziewczyną. Ponadto myśląc, że uniknie odpowiedzialności przekazał funkcjonariuszom nieprawdziwe dane. Za złamanie zasad kwarantanny i popełnione wykroczenia odpowie przed sądem. O nagannym zachowaniu 31-latka powiadomiony zostanie również sanepid, który ma możliwość nałożenia kary finansowej.

Do jednych z zadań przewidzianych dla policjantów w czasie panującej w naszym kraju epidemii jest przeprowadzanie kontroli osób, które decyzją służb sanitarnych zostały zobligowane do pozostania w domu w ramach kwarantanny. Przypomnijmy, że kwarantanną objęte są osoby, które wróciły z zagranicy lub miały bliski kontakt z osobami zakażonymi, czy podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Każdy, kto złamie zasady kwarantanny musi się liczyć z tym, że jego nieodpowiedzialne zachowanie zostanie ukarane wysoką grzywną.
Takie konsekwencje czekają 31-letniego mieszkańca gminy Zwierzyniec, który rażąco zignorował zasady izolacji. Zamiast przebywać w wyznaczonym do odbycia kwarantanny miejscu, opuścił je i przyjechał do Zamościa. Został zauważony na ul. Hrubieszowskiej w Zamościu. Jeszcze w czasie legitymowania, z obawy przez konsekwencjami za złamanie zasad kwarantanny, próbował oszukać policjantów podając fałszywe dane osobowe. Szybko wyszło jednak na jaw, że nie mówił prawdy. 31-latek tłumaczył się, że wyszedł z miejsca odbywania izolacji z uwagi na to, że miał umówione spotkanie z dziewczyną, którą niedawno poznał za pośrednictwem Internetu. Na szczęście dla wszystkich do spotkania nie doszło, 31-latek został odwieziony do ośrodka dla osób objętych kwarantanną zbiorową w jednej z miejscowości powiatu zamojskiego.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz