Szczepienia lisów wolno żyjących
dodano: 18.05.2020Lubelski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach od 20 maja do 7 czerwca 2020 r. na terenie województwa lubelskiego planowane jest przeprowadzenie szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.
* Szczepionka będzie zrzucana z samolotów w ilości 20 – 30 dawek na 1 km kw.
* Zrzuty obejmą kompleksy leśne, pola, łąki z pominięciem terenów zabudowanych.
* Dawkę szczepionki stanowi blister aluminiowo-plastykowy wielkości około 3 cm, zawierający szczepionkę zatopioną w przynęcie o intensywnym zapachu.
* Nie wolno dotykać szczepionki!
* Jeśli szczepionka dostanie się do ust, oczu, nosa, lub skaleczenia skóry należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
* Ręce lub inne nie zakryte części ciała, które miały kontakt ze szczepionką, należy natychmiast dokładnie umyć wodą z mydłem.
* Każdy kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić lekarzowi weterynarii.
* Przez dwa tygodnie po wyłożeniu szczepionki nie należy puszczać wolno psów i kotów, aby nie dostały się do miejsc, gdzie wyłożono szczepionkę.
Aktualności
więcej-
‘’Magiczny Koncert – Bajki Świata’’ - koncert z okazji Dnia Dziecka
- Zwiększenie odporności gmin i sołectw na zagrożenia bezpieczeństwa państwa
- Medyka: tajemnicze grzyby wykryte przez SG i KAS
- Tymczasowy areszt dla obywatela Uzbekistanu za oszustwa "na pracownika banku"
- Rowerzysta mając 4,5 promila i sądowy zakaz jechał całą szerokością drogi
- „Wojsko pokazało mi drogę” – od ratownika 2 LBOT do pielęgniarstwa
- Rajd „Śladami błogosławionego księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego”.
- Teatralny Dzień Dziecka w ZDK
Komentowane Aktualności
- Nowe elektryczne autobusy MAN oficjalnie przekazane w Zamościu (1)
- Pijany motorowerzysta wyjechał spod sklepu wprost pod nadjeżdżający radiowóz (1)
- Zamość inwestuje unijne miliony dla pieszych i rowerzystów (1)
- Zielone płuca dla Zamościa. W ciągu czterech lat przybyło już 700 drzew (1)
- Wypadek z udziałem Mercedesa i Mana na DK 74 (1)
- Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty (1)
- Strefa Płatnego Parkowania w Zamościu powraca! (5)
- Media bez wyboru (72)
- Stanowisko KMP Zamość dotyczące ,,pewnego artykułu" (36)
- Stanowczy sprzeciw (34)
- Nowe zasady bezpieczeństwa (32)
- Po 27 latach pracy ze stanowiskiem rozstał się dr hab. n. med. Andrzej Kleinrok (28)
- Licznik długu miasta Zamościa na schodach ratusza (27)
- 1163 nowe przypadki zakażenia koronawirusem na terenie województwa lubelskiego (23)
Komentowane TV
- XXVII sesja Rady Miasta Zamość (256)
- XXVI sesja Rady Miasta Zamość (608)
- Wypadek z udziałem karetki (7)
- Pożar lasu w powiecie biłgorajskim (5)
- Potrącenie 59-letniej rowerzystki (6)
- Marcin Zamoyski Honorowym Obywatelem Zamościa (25)
- 235. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja (8)
- Dziękuję i życzę (1679)
- LXX Sesja Rada Miasta Zamość (1013)
- VI Sesja Rady Miasta Zamość (1007)
- IV Sesja Rady Miasta Zamość (990)
- XII Sesja Rada Miasta Zamość (884)
- X Sesja Rada Miasta Zamość (882)
- Michał Zawiślak kandydatem na wójta (802)
Inne informacje
ZUS: Dni Osób z Niepełnosprawnościami
dodano: 11.05.2026Konsultacje z ekspertami, wystawy prac plastycznych i kompleksowy przewodnik o wsparciu – to czeka na uczestników Dni Osób z Niepełnosprawnościami, na które zaprasza Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wydarzenia odbędą się w maju i czerwcu.
Zobacz materiałOd 1 maja staż po nowemu też u prywatnych pracodawców. ZUS wydał ponad milion zaświadczeń
dodano: 30.04.2026Od 1 maja również u pracodawców prywatnych można zwiększyć staż pracy np. o okresy zatrudnienia na zleceniu czy prowadzenia własnej działalności. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wydał już pracownikom ponad milion zaświadczeń, które umożliwiają im przeliczenie stażu.
Zobacz materiałPodsumowanie "Majówki" na drogach Lubelszczyzny
dodano: 04.05.2026Majowy weekend już za nami. Przez te kilka dni nad bezpieczeństwem osób podróżujących przez nasz region czuwali policjanci. Od 1 do 3 maja na drogach Lubelszczyzny doszło do 11 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, zaś 11 odniosło obrażenia. Odnotowaliśmy także 111 kolizji drogowych, zatrzymali 62 nietrzeźwych kierujących.
Zobacz materiałMarcin Zamoyski Honorowym Obywatelem Zamościa. Wręczenie tytułu podczas uroczystej sesji Rady Miasta Zamość
dodano: 20.04.2026Na mocy uchwały z 30 marca tego roku Marcin Zamoyski został 24. Honorowym Obywatelem Zamościa. Tytuł odbierze oficjalnie podczas uroczystej sesji Rady Miasta Zamość planowanej na 3 maja.
Zobacz materiał
Wasze komentarze (0)