zamosc.tv

Zdalne DOŻYNKI GMINY ZAMOŚĆ 2020 – konkursy zamiast festynu

dodano: 31 lipca 2020, źródło: gminazamosc.pl

Konkursy zamiast festynu – to idea zastąpienia w Gminie Zamość tradycyjnych obchodów gminnego Święta Plonów, wymuszona przez pandemię koronawirusa. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców już kilka miesięcy temu zapadła decyzja o rezygnacji z tradycyjnej formuły Dożynek Gminy Zamość w 2020 roku na rzecz innych form. Zamiast tradycyjnych obchodów powstała koncepcja aż 4 konkursów dożynkowych, angażujących zarówno Sołectwa, jak i mieszkańców Gminy.

Formuła tegorocznych konkursów dożynkowych umożliwia bezpieczniejszy udział Sołectw i mieszkańców, dając wszystkim chętnym możliwość zdobycia nagród finansowych. Oto nazwy gminnych konkursów dożynkowych – każdy może tu znaleźć coś dla siebie:
* Konkurs Sołectw Gminy Zamość na trzy „Najpiękniejsze Wieńce Dożynkowe 2020”,
* Plebiscyt na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Gminy Zamość 2020”,
* Plebiscyt na „Najpiękniejszą Dożynkową Prezentację Sołectwa Gminy Zamość 2020”,
* Konkurs fotograficzny mieszkańców Gminy Zamość, pt.: „Żniwa, plony i zbiory”.
Organizacją i obsługą wszystkich konkursów zajmuje się Gminny Ośrodek Kultury Gminy Zamość. Zachęcamy gorąco Sołectwa i mieszkańców do wyrobu wieńców i sołeckich stoisk w świetlicach lub innych miejscach, jeśli w danym Sołectwie nie ma świetlicy. Efekty tej aktywności będą uwiecznione na zdjęciach, które zostaną wykorzystane do przeprowadzenia konkursów. Bazą do realizacji wszystkich czterech konkursów będzie internet i gminna strona internetowa www.gminazamosc.pl. W trzech na czterech konkursach werdykt zależy od głosowania internautów. Wieńce i stoiska pokazane będą nie tylko w internecie, ale też w Biuletynie Samorządu Gminy Zamość.

 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 20:44, 06 sierpnia 2020 przez: Paradoks - potomek folwarczny

Pewnie tak . Zacytuj

dodano: 20:17, 01 sierpnia 2020 przez: Dobra decyzja

Bardzo dobrze. Będzie bezpieczniej i kasa zostanie w gminie. Zacytuj