zamosc.tv

Konkurs Potraw Smaki Zamościa i Roztocza

dodano: 14.09.2020

Już tylko do 17 września można się zgłosić do konkursu kulinarnego i wygrać atrakcyjne nagrody!

Zamojski Dom Kultury, Miasto Zamość i Lokalna Organizacja Turystyczna „Zamość i Roztocze” serdecznie zapraszają do udziału w Konkursie Potraw „Smaki Zamościa i Roztocza”, który odbędzie się na Rynku Wielkim 19 września w ramach Jarmarku Hetmańskiego.
W konkursie mogą wziąć udział restauratorzy, kucharze, koła gospodyń wiejskich, instytucje i osoby prywatne. Konkurs przeprowadzony będzie w trzech kategoriach wyroby gastronomiczne, wypieki oraz nalewki.
Celem konkursu jest promocja kuchni i tradycji kulinarnych Zamościa i Roztocza, podnoszenie atrakcyjności turystycznej Zamościa i Roztocza, kultywowanie i odtworzenie potraw kuchni narodów, które kształtowały kulturę kulinarną Zamościa i Roztocza, promocja i dokumentowanie regionalnych produktów żywnościowych, osadzonych w tradycji, od lat wytwarzanych tymi samymi metodami i według tych samych receptur oraz promowanie producentów żywności i regionalnych potraw.
Zwycięzcy otrzymają między innymi Certyfikaty „Smaki Zamościa i Roztocza” – Lokalna Organizacja Turystyczna „Zamość i Roztocze”.
Karty zgłoszenia i szczegółowe informacje znajdują się na stronie Zamojskiego Domu Kultury www.zdk.zamosc.pl

 

Kasia Figura
Kierownik Działu Marketingu

 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz