zamosc.tv

Portal e-usług „Policja Lubelska”

dodano: 16.09.2020

Portal e-usług „ Policja Lubelska”, aplikacja mobilna „Policja Lubelska” a także portal ePUAP – to trzy interaktywne platformy, dzięki którym mieszkańcy regionu mogą liczyć na szybką i sprawną obsługę przez funkcjonariuszy. Zwiększona dostępność policyjnych usług dla obywateli możliwa jest dzięki programowi „Wdrożenie nowych e-usług oraz rozwiązań zwiększających stopień dostępności lubelskiej policji dla obywateli” ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Zachęcamy do korzystania z e-usług.
E-usługi to efekt realizacji przez KWP w Lublinie projektu pod nazwą „Wdrożenie nowych e-usług oraz rozwiązań zwiększających stopień dostępności lubelskiej policji dla obywateli". Projekt został zrealizowany w ramach działania 2.1 Cyfrowe Lubelskie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 .

Istotą tych interaktywnych narzędzi jest przede wszystkim zapewnienie szybkiej i sprawnej obsługi wszystkich interesantów. Dlatego Policja Lubelska oddaje w ręce mieszkańców trzy interaktywne platformy:
- portal e-usług „Policja Lubelska”
- aplikację mobilną „Policja Lubelska”
- portal ePUAP

Portal e-usług „Policja Lubelska”

dostępny w sieci Internet pod adresem https://portal.lu.policja.gov.pl/ i umożliwia obywatelom oraz podmiotom zewnętrznym realizację następujących usług:
- zgłoszenie zdarzenia dyżurnemu

- stop agresji na drodze

- zgłoszenie zjawiska korupcji

- niebieska e-skrzynka

- wniosek o udostepnienie informacji publicznej
W sekcji ogłoszeń portalu znajdują się także informacje o praktykach zawodowych, rekrutacjach i konsultacjach społecznych, a także statystyki przestępstw i wykroczeń.
Dostęp do wybranych usług wymaga założenia na portalu konta użytkownika lub zalogowania się np. za pomocą profilu zaufanego za pomocą login.gov.pl. (https://login.gov.pl/login/howTo).
Aplikacja mobilna „Policja Lubelska”
to aplikacja na telefony komórkowe, która została udostępniona do pobrania w sklepie Google Play (wersja dla systemu Android) oraz sklepie App Store ( wersja dla systemu iOS).
Umożliwia ona dostęp do następujących usług:
- zgłoszenie zdarzenia dyżurnemu

- stop agresji na drodze

- niebieska e-skrzynka (przemoc w rodzinie).
Korzystanie z usług tej aplikacji wymaga pobrania i instalacji aplikacji mobilnej z oficjalnego sklepu danej platformy, dokonania rejestracji ( wymagana jest akceptacja regulaminu aplikacji  oraz podanie i potwierdzenie adresu poczty elektronicznej i zalogowanie się do aplikacji.
  
Aplikację w wersji dla systemu Android 5.0 lub nowszych można pobrać za darmo w sklepie Google Play https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gov.policja.lubelska.app
Aplikację w wersji dla systemu iOS 10.0 lub nowszych można pobrać za darmo w sklepie App Store https://apps.apple.com/pl/app/apple-store/id1482776813?l=pl


 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz