zamosc.tv

Tydzień w CSK

dodano: 19.10.2020

Klub Muzyczny CSK
Jazz w CSK | Koncert Tubis Trio
22 PAŹ  2020 | 20:00
Klub Muzyczny CSK
Docenione przez krytyków trio jazzowe tworzą Maciej Tubis (fortepian), Paweł Puszczało (kontrabas) oraz Przemek Pacan (perkusja). Zespół wykonuje autorskie kompozycje, których styl nakreśla improwizacja zaczerpnięta z jazzu, ale otwarta na szersze horyzonty. Jak mówi pianista Maciej Tubis: „Słowo jazz zbyt ogranicza i szufladkuje.” W ten sposób powstają utwory z melodyjnymi tematami, ale nieprzewidywalnymi formami. Nawiązując do zespołów takich jak The Bad Plus czy E.S.T. Tubis Trio zaskakuje publiczność świeżością z jaką podchodzi do każdego koncertu. W 2009 roku płyt „Live In Luxembourg” Tubis Trio została wybrana jedną z najlepszych płyt jazzowych na świecie według brytyjskiego magazynu Jazzwise.
- bilety w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com
KINO CSK
„Obraz pożądania”, reż. Giuseppe Capotondi
22, 23, 24 PAŹ 2020 | 19:00
25 PAŹ 2020 |17:00
Kino CSK
Ekscentryczny milioner Cassidy (Mick Jagger) niespodziewanie zaprasza do swojej posiadłości nad jeziorem Como krytyka sztuki Jamesa Figuerasa (Claes Bang). Ma wobec niego pewien plan. James pojawia się z piękną i tajemniczą Berenice (Elizabeth Debicki). Oboje przeżywają właśnie namiętny romans i wspólny wyjazd jest dla nich świetną okazją do bliższego poznania się. Podczas obiadu Cassidy składa Jamesowi propozycję nie do odrzucenia. Chce, by ukradł dla niego wyjątkowy obraz, którego obsesyjnie pragnie, obiecując mu w zamian sławę i karierę.
James przyjmuje zlecenie nie wiedząc, że wpada w niebezpieczną pułapkę chciwości, ambicji i kłamstw, pociągając za sobą niczego nieświadomą Berenice. Oboje odkryją prawdę, której nigdy nie chcieliby znać.
- bilety w kasie CSK oraz na bilety.spotkania.com
 

Spotkania
Warsztaty: Przestrzeń Otwarta
19 i 23 PAŹ 2020 | 9:00-11.00
21 PAŹ 2020 | 14:00-16:00
Małe CSK
Zapraszamy do Przestrzeni Otwartej w Małym CSK, gdzie pod okiem doświadczonej animatorki będzie można twórczo i w miłej atmosferze spędzić czas. W każdy poniedziałek zajęcia prowadzone są dla dzieci i rodziców w wieku 1,5-3 lata, zaś w październikowe piątki – dla młodzieży od 10 roku życia. Serdecznie zapraszamy!
- obowiązują zapisy: zapisy@spotkaniakultur.com   
Warsztaty Land Art  
23 PAŹ 2020 | 16:30 -17:30  
Małe CSK
Zapraszamy grupy zorganizowane dzieci w wieku 4-7 oraz 8-12 na warsztaty Land Artu, tj. sztuki ziemi. W trakcie zajęć dzieci poznają najsłynniejsze realizacje tego kierunku. Następnie zostaną zaangażowane w tworzenie własnych prac z materiałów przyrodniczych, tj: liście, kamienie, kasztany, gałązki itp.
- obowiązują zapisy: zapisy@spotkaniakultur.com
Green Week 2020: Nowy początek dla ludzkości i natury | Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa
21 PAŹ 2020 | 14:00
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Konferencja odbędzie się w ramach Green Week 2020 organizowanego w Lublinie przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Centrum Spotkania Kultur. Wydarzenie poświęcone będzie bioróżnorodności w różnym ujęciu tego tematu: ekologicznym, biologicznym, geograficznym, chemicznym, humanistycznym.
Szczegółowe informacje: https://www.umcs.pl/pl/interdyscyplinarna-konferencja-naukowa,20461.htm
Zabobony Sztuki Najnowszej - Sławomir Marzec
21 PAŹ 2020 | 17:00
Kino CSK
Spotkanie autorskie połączone z promocją książki prof. Sławomira Marca, pt.: „Zabobony sztuki najnowszej”.
Książka ta jest próbą odpowiedzi na pytanie: jak wyglądają nasze podstawowe zabobony sztuki (nasze „oczywistości”, skróty myślowe itd.) w czasach globalnej a zasadniczej obłudy, funkcjonalnej ignorancji i ostentacyjnej pazerności?
- wstęp wolny
Targi Edukacji Kulturowej 2020
26 PAŹ 2020 | 10:00–18:00
Duża Kieszeń Sceny, Mała Kieszeń Sceny, Klub Muzyczny -1, Mediateka+3
Jednodniowe wydarzenie podsumowujące lubelską edycję programu Bardzo Młoda Kultura w 2020 roku. Ma ono na celu prezentację najlepszych praktyk animacji kulturowej, skierowanych do młodego odbiorcy oraz przedstawienie podmiotów działających w tej sferze. Targi będą okazją do wymiany doświadczeń i potrzeb, spotkania ze sobą dwóch środowisk – odbiorców (młodzieży, animatorów, nauczycieli) i przedstawicieli placówek kulturalnych) i umożliwienie im partnerskiej rozmowy.
- wstęp wolny
WYSTAWY
Wystawa „Odmienne ślady litografii”
Wernisaż: 26 PAŹ 2020 | 18:00
Do 29 LIS 2020
Galeria Wystaw Czasowych +1
Wystawa zbiorowa siedmiorga współczesnych polskich artystów i pedagogów  tworzących w technice litografii. W skład grupy wchodzą: Łukasz Butowski – ASP Gdańsk, Tomasz Matczak – ASP Łódź, Piotr Panasiewicz – ASP Kraków, Krzysztof Rukasz – UMCS Lublin, Krzysztof Świętek – ASP Kraków, Anna Trojanowska – ASP Wrocław, Witold Warzywoda – ASP Łódź.
Ekspozycja prezentuje wiele postaw twórczych, które bazują na fenomenie wyjątkowo rozwiniętej kreacji graficznej, jaką oferuje technika litografii. Wystawa jest podróżą przez świat litografii od analitycznego spojrzenia na rzeczywistość opartego na mistrzowskim opanowaniu warsztatu, poprzez eksperyment koncepcyjno-technologiczny kreujący nastrojową grę świateł, po pełną ekspresję form i barw.
Różnorodność i indywidualne spojrzenie skupione w jednej formie graficznej to najbardziej trafny opis tej wystawy. Autorzy przedstawiają swoje specjalnie wyselekcjonowane prace odzwierciedlające kierunki ich poszukiwań artystycznych z ostatnich trzech lat.
- bilety w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com
Instalacja Simple Pased 2 | dr Henryk Kuś
do 2 LIS 2020
Foyer Sali Kinowej (-1)
Praca Henryka Kusia podejmuje problem tożsamości mieszkańców ziemi lubelskiej, odnosząc się do elementów identyfikujących otoczenie kulturowe, stanowiące charakterystyczną przestrzeń, znikającą wobec przemian, jakie zachodzą w wyniku przekształceń cywilizacyjnych i zaniku tradycyjnych składników pejzażu wsi. Instalacja wykonana techniką własną. Zrealizowana w ramach stypendium Stowarzyszenia ZAiKS.
- wstęp wolny
Wystawa prof. Leszka Mądzika „Z mroku”
do 22 LIS 2020
przestrzeń otwarta (poziom 0)
Wystawa scenograficzna autorstwa prof. Leszka Mądzika – Dyrektora Artystycznego Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie” i założyciela Sceny Plastycznej KUL. Inspiracją wiodącą jest to, co w teatrze wydobywa się z mroku. „Ciemność to nie tylko lęk, ale także szansa na spotkanie w przestrzeni, poprzez którą wyzwolone przez mrok światło uwodzi nas, tym co obnaża, ujarzmia, mówi o przeżyciach. Wędrówka przez niektóre fragmenty spektakli zanurzone w światło są próbą przywołania, choć w części tytułów: "Wilgoć", "Zielnik", "Wędrowne", które wsparte muzyką są zaproszeniem do odwiedzenia przestrzeni świata tego bezsłownego teatru” (prof. Leszek Mądzik).
- wstęp wolny
Wystawa studentów uczelni artystycznych „Prometeusz”
Do 30 PAŹ  2020
City Project -1
Wystawa prezentująca najciekawsze prace studentów polskich Akademii Sztuk Pięknych z Krakowa, Wrocławia, Warszawy oraz z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Co roku motywem przewodnim jest mitologia. Ta edycja inspirowana jest mitem o Prometeuszu. Tworzone eksponaty mogą przybrać formę kostiumów, elementów scenografii, makiet, instalacji multimedialnych lub innych form instalacji przestrzennych.
- wystawa czynna wtorek – niedziela, 12.00-18.00.
- wstęp wolny
Wystawa Agnieszki Kicińskiej, „Niebo nad Budapesztem”
do 25 PAŹ 2020
Galeria Wystaw Czasowych -1        
Cykl 17 obrazów, które powstały w 2019 roku jako rodzaj pamiętnika z podróży. Artystka wcześniej malowała m.in. Lizbonę, Paryż i Berlin. Obrazy Agnieszki Kicińskiej to również próba pokazania, oswojenia architektury, udowodnienia jak bardzo jest malarska. Agnieszka Kicińska – w latach 1997-2002 studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych.
- szczegółowe informacje na spotkaniakultur.com
Śladami Jana Pawła II. Wystawa fotografii Kazimierza Kasprzaka |
do 15 LIS 2020
Aleja Kultur -1
Wystawa fotografii autorstwa Kazimierza Kasprzaka. Jego pasją są podróże. Dotychczas odwiedził  około 160 krajów. Od lutego 2007r. jest pierwszym mieszkańcem Lubelszczyzny, którego stopy stanęły na wszystkich kontynentach. Należy do elitarnego międzynarodowego Klubu Siedmiu Kontynentów, znalazł się we wszystkich strefach klimatycznych.
Prezentowana wystawa ukazuje miejsca odwiedzone przez Ojca Świętego podczas jego licznych pielgrzymek.
- wstęp wolny
Sklepik Kulturalny czynny codziennie w godzinach 10:00-18:00.
Tarasy Widokowe – zapraszamy w godzinach otwarcia budynku, tj. 8:00 – 21:00.
W trosce o bezpieczeństwo osoby wchodzące do budynku Centrum Spotkania Kultur w Lublinie powinny zdezynfekować ręce, zasłonić usta i nos oraz zachowywać dystans społeczny.



Andrzej Goliszek
Rzecznik Prasowy CSK


 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz