zamosc.tv

Wznowienie działalności bibliotek

dodano: 30 listopada 2020

Szanowni Czytelnicy i Użytkownicy bibliotek Książnicy Zamojskiej

W związku Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. z dnia 26.11.2020 r. poz. 2091) Książnica Zamojska uruchamia (od 30 listopada 2020 r.) udostępnianie zbiorów na następujących zasadach:
1. Udostępnianie zbiorów odbywa się z zachowaniem zasady zapewnienia, aby w pomieszczeniu dostępnym dla osób korzystających ze zbiorów biblioteki przebywała jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15 m2 powierzchni takiego pomieszczenia, z wyłączeniem bibliotekarzy.
2. Użytkownicy mogą korzystać ze zbiorów w wolnym dostępie.
3. Przyjęcie od czytelników zbiorów wcześniej wypożyczonych (zwrotów) odbywa się w wyznaczonym i oznakowanym miejscu. Zbiory zwracane poddawane są 3-dniowej kwarantannie.
4. Zabrania się dezynfekcji wypożyczonych zbiorów.
5. Nie prowadzimy udostępniania zbiorów na miejscu w czytelniach i kącikach czytelniczych. Istnieje, za zgodą dyrektora biblioteki, możliwość krótkoterminowego wypożyczenia publikacji dostępnych w czytelniach do domu (na zasadzie realizacji wcześniej złożonego zamówienia). Prowadzimy usługę „Kwerenda na życzenie” (realizacja kwerend czytelniczych zamawianych telefonicznie i mailowo).
6. Zachęcamy użytkowników do korzystania z dostępnych zasobów on-line (Biblioteki Cyfrowej Książnicy Zamojskiej, wypożyczalni cyfrowej Academika, POLONY oraz innych bibliotek cyfrowych).
7. Zachęcamy do korzystania z bezpłatnej wypożyczalni książek elektronicznych (e-booków) Legimi (usługa dostępna tylko dla zarejestrowanych w Książnicy Zamojskiej czytelników).
8. Nie prowadzimy usługi „wypożyczenia międzybiblioteczne”.
9. Działamy w reżimie sanitarnym, obowiązuje bezwzględny nakaz zakrywania ust i nosa, zachowanie dystansu, dezynfekcja rąk.
10. Nie obsługujemy osób, których stan zdrowia jest widocznie zły.
11. Działalność prowadzą:
Biblioteka Główna, ul. Kamienna 20 w Zamościu:
poniedziałek – piątek: 7.30-18.00, sobota 7.30-15.30
Filie Biblioteczne nr 1, 2, 3, 4, 6: poniedziałek – piątek 7.30-17.00
Filia Biblioteczna nr 5, al. Jana Pawła II 10 (na terenie Szpitala JP II) – nieczynna
Wznowienie działalności na wyżej opisanych zasadach następuje z dniem 30 listopada 2020 r. i trwać będzie do dnia 27 grudnia 2020 r.

Dział Rozwoju, Analiz i Działalności Wydawniczej
Książnica Zamojska im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu

 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 16:51, 07 grudnia 2020 przez: Reginis

A Panie i Panowie z Biedronki nadal codziennie spotykają się z tysiącami osób i żyją. A książka zabija, czytelnik zabija. Jakieś refleksje...? Zacytuj

dodano: 15:20, 03 grudnia 2020 przez: coznaczystanzły

stan zdrowia zły? czyli jak ktos ma raka albo białaczkę nie wypozycza mu ksiazki? Zacytuj

dodano: 15:19, 03 grudnia 2020 przez: czytacz

to dobrze bo juz z nudów zacząłem czytac encyklopedie w domu Zacytuj