zamosc.tv

Weekend w CSK - online

dodano: 18.12.2020

KONKURS!!!
Konkurs LUBELSKA WIOSNA – I Biennale Malarstwa
Zgłoszenia do 15 LUT 2021
Szczegóły na: lubelskawiosna.spotkaniakultur.com
LUBELSKA WIOSNA jest ogólnopolskim konkursem malarskim organizowanym przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Instytut Sztuk Pięknych UMCS. Głównym celem jest promowanie i wpieranie młodych artystów do 35 roku życia (włącznie), poruszających się obszarze szeroko pojętego malarstwa, będących absolwentami kierunków artystycznych dowolnej uczelni, zamieszkałych i tworzących w Polsce. LUBELSKA WIOSNA wypełnia lukę w ofercie konkursowej, skupiając uwagę na malarzach w najtrudniejszym okresie twórczości i jednocześnie nie ograniczając twórców jeśli chodzi o tematykę, technikę i konwencję malarską. Ma za zadanie upowszechnianie kultury wysokiej w obszarze malarstwa współczesnego, przy jednoczesnym pobudzaniu aktywności twórczej młodych artystów. W roku 2021 odbędzie się po raz pierwszy, przyjmując formę biennale.
Pula nagród: 45 tys. zł.
Szczegóły na: lubelskawiosna.spotkaniakultur.com

Klub Muzyczny CSK | #JAZZwCSK
Wilcze Jagody. Agnieszka Wilczyńska i Andrzej Jagodziński | koncert online
od 20 GRU 2020 | godz. 18:00
www.spotkaniakultur.com, facebook.com/cskwlublinie
Agnieszka Wilczyńska i Andrzej Jagodziński to znakomici polscy muzycy jazzowi, którzy współpracują̨ ze sobą̨ od kilkunastu lat. Ukazało się̨ kilka płyt z ich udziałem, w tym płyta „Tutaj mieszkam”, za którą Agnieszka Wilczyńska otrzymała w 2016 roku nagrodę̨ Fryderyk w kategorii Debiut Fonograficzny oraz płyty „Krzysztof Komeda – muzyka filmowa”, Młynarski/Nahorny – „Pogadaj ze mną̨”, „Cicho, cicho pastuszkowie” Nahorny/Loebl, które uzyskały status złotej płyty. Andrzej Jagodziński jest dwukrotnym laureatem nagrody Fryderyk.
W 2017 roku zrodził się pomysł nagrania płyty w duecie. Andrzej Jagodziński skomponował piosenki dedykowane wokalistce, której wrażliwość́ muzyczna i barwa głosu doskonale wpisuje się̨ w estetykę̨ kompozycji - kompozycji niebanalnych, pełnych liryki i charakterystycznej dla Kompozytora ekspresji.
Teksty na płytę̨ „WILCZE JAGODY” napisali wspaniali artyści: Wiesława Sujkowska, Stanisław Tym, Andrzej Poniedzielski, Jan Wołek.
Koncert bezpłatny!
KINO CSK
MOJEeKINO.pl | wirtualne Kino CSK
Zapraszamy do wirtualnej sali kinowej CSK na platformie MOJEeKINO.pl. Znakomite filmy do obejrzenia w dowolnym czasie i miejscu!
14. Festiwal Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską"
Do 20 GRU 2020
www.mojeekino.pl/show/kino-csk-lublin | www.sputnikfestiwal.pl
14. edycja Festiwalu Filmów Rosyjskich "Sputnik nad Polską" trwa także w internecie.
W programie znakomite filmy zza naszej wschodniej granicy nagradzane na międzynarodowych konkursach kinematograficznych.
Tradycyjnie Festiwalowi towarzyszy przegląd dokumentów „Konkurs Filmów Dokumentalnych – Rosja w dokumencie”. W tym roku pojawi się nowa sekcja „Nowe spojrzenie – debiuty”. Będzie to blok poświęcony młodym, utalentowanym rosyjskim reżyserom, którzy zrealizowali swoje pierwsze filmy w ciągu ostatnich dwóch lat. 14. Mały Sputnik zaprezentuje w tym roku najnowsze rosyjskie produkcje, skierowane zarówno do najmłodszych widzów, jak i młodzieży.
Szczegółowy program na www.sputnikfestiwal.pl . Zachęcamy do oglądania filmów w wirtualnej sali kinowej CSK platformie www.mojeekino.pl .
Weekendowe premiery na MOJEeKINO.pl:
- Toni Erdmann | 18-20 GRU 2020
- Włoskie wakacje | 18-20 GRU 2020
- Green Book | 18-20 GRU 2020
- Oficer i szpieg | 18-20 GRU 2020
- Pettson i Findus – najlepsza gwiazdka | 18-20 GRU 2020
- Magiczne święta Kacpra i Emmy | 18-20 GRU 2020
WYSTAWY
Wystawa pokonkursowa „Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki”
do 22 STY 2021
Galeria Wystaw Czasowych -1 | CSK
Tradycja Lubelskich Salonów Sztuki sięga czasów powstania lubelskiego oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków w 1936 roku. Ich kontynuacją są organizowane od 1993 roku wystawy Wschodniego Salonu Sztuki, jako cykliczne prezentacje sztuki współczesnej we wschodniej Polsce. Tegoroczny jubileuszowy 25. Wschodni Salon Sztuki został zorganizowany w nowej konkursowej formule. Prezentowane na wystawie dzieła reprezentują różnorodne tendencje, poszukiwania oraz wrażliwość artystyczną zarówno w zakresie formy jak i treści. Są przyczynkiem do pogłębionej refleksji na temat aktualnej sztuki i jej sytuacji w kontekście sztuki europejskiej oraz światowej.
- relacja z ogłoszenia wyników na facebook.com/cskwlublinie | od 18 GRU 2020 od 16.00
Sebastian Kubica. Wystawa plakatów
do 24 STY 2021
Galeria Saska (ogrodzenie Ogrodu Saskiego w Lublinie)
Zapraszamy do Galerii Saskiej, gdzie można podziwiać prace Sebastiana Kubicy - wybitnego grafika, ilustratora, projektanta i rysownika. W 2012 roku uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego sztuki w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne. Obecnie kieruje autorską pracownią plakatu i ilustracji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Prowadzi wykłady i warsztaty dla studentów szkół artystycznych w Polsce oraz w Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, we Włoszech, Chile, Chinach, Islandii czy Panamie. Artysta jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i uczestnikiem kilkuset prezentacji zbiorowych w kraju i za granicą. Zdobywca wielu nagród w dziedzinie plakatu i ilustracji.
W każdym plakacie autorstwa Sebastiana Kubicy widać namysł nad formą oraz przekorę w traktowaniu treści. Ważnym elementem dla niego jest również kolor – artysta stosuje kontrasty, używa barw nasyconych.
Wstęp wolny!
ONLINE
The Sound Pack – koncert #JAZZwCSK
Dostępny online | od 13 GRU 2020 | od godz. 18:00
www.spotkaniakultur.com, facebook.com/cskwlublinie
The Sound Pack to jazzowy zespół, nawiązujący do tradycji amerykańskich grup wokalnych ery swingu, a także do współczesnych znanych zespołów, takich jak "The Manhattan Transfer" czy "The New York Voices". Ich ideą jest propagowanie grupowego wykonawstwa wokalnego muzyki jazzowej.
Link do koncertu: https://www.facebook.com/cskwlublinie/videos/146057053643018
Wystawa „Wzory Lublina”. Tomasz Smutek
od 16 GRU 2020 | online od 18:00
Ciche Kąty | online na spotkaniakultur.com oraz facebook.com/cskwlublinie
Wystawa prezentuje kolekcję wzorów (patternów), inspirowanych detalami miasta Lublina. Inspiracją do powstania wzorów były interesujące detale architektoniczne, sgrafitta, charakterystyczne rozmieszczenie okien bądź kolumn, znanych budynków, posadzki, architektura v- kształtnych wsporników, szyldy sklepowe, dekoracje fasad, kształty dachów, ławek i rzeźb.
Na zdjęciach swoje miejsce znalazły takie obiekty jak budynek Centrum Spotkania Kultur, Biblioteka UMCS, nieistniejące Kino Kosmos, Gmach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Zamek Lubelski, Wieża Trynitarska, Stołówka Akademicka UMCS, Plac Litewski, Archikatedra Lubelska i kamienice Starego Miasta.
W zamierzeniu opracowane wzory mają stworzyć szansę na oryginalną promocję miasta. Można je wykorzystać na różnego typu produktach - takich jak ubrania (koszulki, bluzy) papiery ozdobne, nadruki na opakowaniach, ale również na produktach promocyjnych miasta Lublina (torby, smycze, koszulki, długopisy, chusty, kubki, filiżanki itp.).
Wzory zostały opracowane w formie monochromatycznych grafik prezentowanych wraz ze zdjęciami obiektów naszego miasta, na podstawie których powstały.
Zapowiedź wystawy: https://www.facebook.com/cskwlublinie/videos/184143556745936
Spowiedź w drewnie, reż. Maria Pietrusza-Budzyńska | Teatroterapia
Dostępne od 13 GRU 2020 | online
spotkaniakultur.com | facebook.com/cskwlublinie
Sztuka “Spowiedź w drewnie” inspirowana życiem beskidzkiego rzeźbiarza Jędrzeja Wowory jest testamentem reżyserskim Jana Wilkowskiego. Jej bohaterem jest świątkarz, który przed śmiercią spowiada się wystruganemu przez siebie Chrystusowi. Półgodzinne przedstawienie genialnie pokazuje człowieka i jego dzieło, które obróciło się przeciw swemu twórcy. (…)
Dostęp bezpłatny. ONLINE! Więcej na http://spotkaniakultur.com/pl/node/2519
Sklepik Kulturalny czynny codziennie w godzinach 10:00-18:00.

Andrzej Goliszek
Rzecznik Prasowy
 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz