zamosc.tv

Ptrącony rowerzysta z promilami

dodano: 22.12.2020

Z obrażeniami ciała trafił do szpitala 49-letni rowerzysta potrącony przez samochód. Okazało się, że brak oświetlenia w jego jednośladzie to nie jedyne przewinienie mężczyzny. Mundurowi ustalili, że cyklista miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj po godzinie 16:30 policjanci ze Stoczka Łukowskiego zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w pobliżu Starej Prawdy. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło tam do potrącenia rowerzysty przez samochód. Mundurowi którzy przyjechali we wskazane miejsce dowiedzieli się, że kierujący samochodem marki Volkswagen Passat, 43-latek z powiatu garwolińskiego zderzył się z kierującym rowerem 49-letnim mieszkańcem gminy Stoczek Łukowski. W wyniku wypadku pokrzywdzony rowerzysta doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Na szczęście urazy jakich doznał 49-latek nie zagrażają jego życiu.
Pracujący na miejscu wypadku policjanci z łukowskiej drogówki ustalili, że do wypadku doszło w chwili gdy kierujący volkswagenem wyprzedzał inny samochód, a w tym czasie z przeciwka jechał rowerzysta. Kierujący osobówką tłumaczył mundurowym, że z uwagi na panujące ciemności i brak oświetlenia drogi nie widział wcześniej rowerzysty. Okazało się, że jednoślad pokrzywdzonego mężczyzny nie miał żadnego oświetlenia. Dodatkowo policjanci ustalili, że kierujący rowerem 49-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.
Teraz prowadzący postępowanie ustalają dokładne okoliczności i szczegóły zaistniałego wypadku. Policjanci z dochodzeniówki sprawdzą czy kierujący volkswagenem zachował szczególną ostrożność wyprzedzając inny samochód, czy miał odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wykonania tego manewru. Niewątpliwie w ustaleniach uwzględniony będzie brak oświetlenia roweru, poruszającego się po drodze w warunkach niedostatecznej widoczności.

 

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz